for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
AutoPay er en modul som muliggjør integrasjonen med banker for å sende utgående betalinger.
Merk!
Her ligger skjemaene for bestilling av AutoPay avtale med din bank:
https://vucustomer.visma.com/Download?areaId=127
Før du kan opprette en AutoPay må du huke av for Lag bankfil til Yes under Employees - Innstillinger - Selskapsinnstillinger - Betalingsinformasjon. I tillegg må du sørge for at det er oppgitt bankkontonummer for lønnskonto, og eventuelt skattetrekkskonto.
Slik går du frem for å sette opp Autopay i Payroll:
Merk! Før det hukes av for Lag bankfil må du være sikker på at du har en AutoPay avtale, og at den er bekreftet aktiv fra banken.
Velg Bank:
Land: Norge er automatisk valgt.
Selskap: Automatisk valgt.
Bank: Velg banken som du har en avtale med.
Kontonummer: Dette hentes automatisk fra Employees - Innstillinger - Selskapsinnstillinger - Bank og Betaling - Lønnskonto og feltet Bankkontonummer. Kontonummer brukes til opp- og nedlastning av betalinger og andre filer. Du kan registrere dette ved hjelp av IBAN eller BBAN format.
Beskrivelse: Fyll ut en beskrivelse for kontoen.
Valutakode: Velg i nedtrekklisten valutaen på bankkonto.
Erp Valuta: Velg i nedtrekklisten valutaen i bankkontoen som er satt opp på ERP systemet
CCM Avtale ID: Her legger du inn avtalenr du har med banken. Dette skal fremkomme i bankavtalen.
Betalerens navn: Betalers navn, sendes med i betalingsfil til banken.
E-postliste kontaktpersoner: E-postadressen som mottar tilbakemeldinger fra banken. Det anbefales å oppgi mer enn én e-post adresse. Skill adresser med semikolon ( ; ).
Epostregler: Dette feltet kan brukes til å filtrere uønsket e-post ved å spesifisere ord i emnefeltet. Reglene må være semikolon ( ; ) separert.
Epostadr til godkjenner(e) i AutoPay: E-postadressen til den (de) som skal godkjenne betaling i AutoPay. Dersom det er flere godkjennere, kan du angi flere adresser, adskilt med semikolon ( ; ).
Epostadr til godkjenner(e) i nettbanken: E-postadressen til den (de) som skal godkjenne betaling i nettbanken. Dersom det er flere godkjennere, kan du angi flere adresser, adskilt med semikolon ( ; ).
To-faktor autentisering:
Her har du følgende valg:
Antall godkjennere: Her angir du hvor mange godkjennere det skal være for betalingen. Hver godkjenner må være forskjellige brukere.
Samleepostering: I dette feltet definerer du om du ønsker enkeltpostering av transaksjoner på kontoutskrift eller samleposteringer. Standard er samlepostering for innlandsbetalinger og enkeltpostering for utland
Motta meldinger som e-post: Aktiver dette alternativet hvis du ønsker å mottaoperatørmeldinger per e-post. Hvis alternativet ikke er aktivert, vil operatørmeldinger vises på startsiden av programmet. Hvis den er aktivert, blir meldinger også mottatt via e-post. AutoPay sender slike meldingene dersom spesielle situasjoner oppstår. De er ikke det samme som avvisninger/tilbakemeldinger mottatt fra banken.
Varsel om avvist betaling: Dette alternativet er aktivert som standard. Det betyr at det blir sendt en e-postvarsling når betalinger blir avvist av banken. Denne e-posten blir sendt til epostadressen(e) i feltet «Kontakt e-postadresser».
Tillat support å se transaksjoner: Når dette alternativet er aktivert, har du autorisert Vismasupport rettigheter til å vise sine betalingstransaksjoner. Bare brukere som har rollen AutoPay Administrator kan endre denne innstillingen.
Bruk tidligste forfallsdato fra transaksjonene: Denne haken sikrer at forfallsdatoen som sendes til banken, er den tidligste forfallsdatoen blant alle transaksjonene.
Slå sammen utenlandsbetalinger: Haken sørger for å gruppere utlandsbetalinger for samme kreditor, valuta og forfallsdato
Ikke Kontroller om faktura er betalt tildligere: Sett hake om du IKKE ønsker kontroll på om en faktura med samme KID og fakturanr. er betalt tidligere via AutoPay.
Tillat opplastning av lønnsutbetalinger: Denne haken tillater opplastninger av lønnsutbetalinger opprettet i f.eks. Visma Lønn.
Velg tjenester
Utgående betaler: Indikerer om betalingstjenesten er aktiv eller ikke. Hvis det ikke er merket av i boksen, er det ikke mulig å sende betalinger.
Filer fra bank: Trenger ikke å stå som Aktiv. Det feltet har ingenting med Payroll å gjøre. Hvis du f.eks. har Visma.net Financials må du ta stilling til det som står under filer fra bank.
Oppsett av AutoReport for kommunikasjon mot Altinn
Tofaktor autentisering (2FA) obligatorisk i Autopay
Før du ringer oss i januar er det viktig at du er kjent med innholdet i denne artikkelen. Denne artikkelen vil kunne hjelpe deg gjennom årsavslutningen.
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Copyright © 2019 Visma.com. All rights reserved.