for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Har du gått over til eAccounting Payroll i løpt av året, vil de ansatte motta sammenstillingsoppgave fra to systemer. Har dere tidligere benyttet et lønnsystem, hvor du kan skrive ut sammenstillingsoppgaver, anbefaler vi at du skriver ut og sender oppgaven til de ansatte etter siste lønnskjøring i gammelt system.
Når du legger inn Inngående saldo i Payroll så er disse lønnsartene som standard satt opp til å IKKE komme med på sammenstillingsoppgaven.
Hvis ditt firma skal registrere inngående saldo fra tidligere lønnssystem som også skal være med på sammenstillingsoppgaven, så må du lage egne inngående saldo- lønnsarter for dette. Du må opprette en lønnsart pr. inntektstype som skal skrives på lønnsoppgaven.
Eksempel på lønnsart for Inngående saldo med inntektsbeskrivelse "Timelønn":
De nyopprettede lønnsartene registreres deretter på de ansatte under fanen Transaksjoner / Inngående saldo.
For at disse disse transaksjonene skal fremkomme på sammenstillingsoppgaven må det opprettes en lønnskjøring som må godkjennes/bekreftes.
Du kan kontrollere dine registreringer ved å ta ut rapporten "Sammenstilling til inntektsmottaker" i lønnskjøringen.
Relaterte brukertips:
Inngående saldo
Opprette ny lønnsart
Innstillinger på lønnsarter
Før du ringer oss i januar er det viktig at du er kjent med innholdet i denne artikkelen. Denne artikkelen vil kunne hjelpe deg gjennom årsavslutningen.
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Copyright © 2019 Visma.com. All rights reserved.