I Altinn kan du bestille avstemmingsinformasjon for valgt(e) kalendermåneder. Det anbefales at denne tas ut hver termin for å se at det du skal betale stemmer overens med det du har rapportert. I tillegg anbefaler vi at du henter ut denne denne rapporten ved avstemming på slutten av året. Skjemaet heter A06 og må bestilles i Altinn.
Når du er innlogget i Altinn skriver du A06 i søkefeltet og klikker søk. Klikk det deretter videre inn på skjemaet og velg Start tjeneste.

Ved bestilling kan du velge om skjemaet skal inneholde spesifiserte opplysninger om inntekt, forskuddstrekk og fradrag per ansatt og status på arbeidsforhold.
Dersom du skal hente status på arbeidsforhold, kan du kun hente for en måned:

Ved avstemming ved slutten av året anbefales det at rapporten hentes for Januar - Desember.

Svaret på bestillingen finner du i Innboksen i Altinn

Last ned filen avstemmingsinfo.ods. Dette er en Excel fil med innsendt informasjon for valgt tidsrom.
Dersom du bestiller A06 for hele året, kan du avstemme skatt og arbeidsgiveravgift og mot rapporten Avstemming av A-melding mot regnskap i Payroll.
Relaterte brukertips:
Avstemming av a melding mot regnskap