avbryt
Viser resultater for 
Søk heller etter 
Mente du: 
Mine områder

Logg inn eller registrer en ny bruker

for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.

MalinÅkerlund
CONTRIBUTOR ***

Trekk i lønn for ferie

av MalinÅkerlund

Hei,
Vi har ansatte som varit syk i över ett år och vi därför inte får refusjon från NAV och inte heller betalar ut någon lønn längre.

Hur blir det då nu i juni när vi ska betale ut feriepenger och ska göra trekk i lønn for ferie -- det finns ju ingen lønn att göra trekk ifrån....?
Lägger vi in bara trekket i lønnskjørningen? Det blir inte så mycket kvar av feriepengerne då...

 

Hur gör ni andra?

 

Tack på förhand  

Hälsningar

Malin

5 SVAR 5
Kristin S G
CONTRIBUTOR *

av Kristin S G

Hei

Det skal kun utbetales feriepenger til syke når de har søkt/gitt beskjed om at de skal ha ferie.  Nav  stopper utbetalingen av sykepenger og den ansatte får feriepenger fra arbeidsgiver. 

Enten har man ferie eller så er man sykemeldt.  

 

Hilsen

Kristin

MalinÅkerlund
CONTRIBUTOR ***

av MalinÅkerlund

Tack för svaren 🙂

Marianne Nilsen2
CHAMPION ***

av Marianne Nilsen2

Får ikke den ansatte lønn fra NAV? da skal vel ikke feriepenger utbetales med mindre den ansatte skal ha ferie?

TorunnS
CHAMPION ***

av TorunnS

Han får jo ikke lønn fra dere lenger, da skal du heller ikke trekke lønn.

Monaton
CHAMPION **

av Monaton

Hei

 

Husk at "trekk i lønn for ferie" i feriepengemåneden gjøres for at den ansatte skal få "betalte feriedager" (som regel 25 dager) når han tar ut ferie i løpet av året.  

Siden han ikke lenger lønn fra dere så utbetaler du feriepengene uten trekk.

Skulle han begynne å jobbe igjen i løpet av året og vil ta ut ferie, så trekker du de dagene i den måneden han da tar ut ferie.