for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
(03.07.19) Bokførte inngående fakturaer overføres nå ikke korrekt til DnB og utbetalingene går ikke som de skal. Det gis ikke noe varsel i DnB eller Visma om at ting ikke fungerer - det må oppdages.
"Vi anbefaler at betalingsoppdragene legges inn manuelt", sier DnB. (Det vil si legg dem inn manuelt og håp at de ikke går automatisk i tillegg).
Nå hadde det passet fint med en beskjed fra Visma om hva som skjer, hvordan overførte betalingsoppdrag som har feilet kan gjenfinnes/identifiseres - og når dette er i orden igjen.
Løst! Gå til løsning.
Dette er fortsatt ikke i orden i dag, 5/7.
Fakturaene overføres èn og èn, og halvparten feiler pga. feil i sekvensnr.
Dette kan midlertidig løses ved å slå av kontroll på sekvensnr i nettbanken, men håper dere får rettet dette snarest.
Den beste løsningen hadde vært om fakturaene først ble overført ved enten at man ber om det, eller om man ikke ber om det selv, at de overføres ved utlogging. Det er unødvendig og uoversiktlig at det alltid blir så mange filer.
Jens-Petter
Hjem og hageservice.
Hei Jens-Petter,
For deg (og andre) som fortsatt skulle oppleve feil med betalingene pga feil i sekvensnummer, må dere nå kontakte DNB Kundeservice Bedrift, slik at banken kan nullstille sekvensnummer telleren i nettbanken. Når dette er gjort hos banken, skal betalingene gå riktig gjennom.
DNB Kundeservice Bedrift - tlf.nr 915 04 800
Vi beklager igjen problemene dette har medført.
Hilsen,
Jan Helge Eikrem, Product Manager
Dette er fortsatt ikke i orden. Vi er daglig i kontakt med DnB som ber oss endre siffere i "sekvensteller", og da får vi et par betalinger gjennom før det feiler igjen neste dag... Dette er uholdbart. Tjenesten burde vært tatt ned og vi som er berørte fått skikkelig info om når ting kan tas i bruk igjen.
Vi opplever at noen (nå og da) automatiske betalingsoppdrag med status Sendt til banken for betaling - ikke overføres til DNB. Visma support peker på DNB, som på sin side har problemer med å finne ut av det fordi filene ikke er mottatt. Vi oppdager ikke feilen før leverandørfakturaer forfaller uten å bli betalt. Deretter må vi betale hver enkelt manuelt...
Hvis man ikke kan stole på at leverandørfakturaer sendes til banken som de skal, er det da mulig å få en type varsling om at filene ikke blir overført som de skal? Som trigges Feks ved at sendesiden reagerer når mottakersiden ikke svarer med en bekreftelse?
Hei @Tommy Stubsveen,
På generelt nivå skal de komme varsel i Visma eAccounting på faktura om de ikke går gjennom til banken. Denne meldingen skal i så tilfelle være, "Avvist fra bank". Ift ditt tilfelle @Tommy Stubsveen - skal vi selvsagt se nærmere på din sak, men jeg trenger da informasjon om hvilket firma dette gjelder og evnt om du har en opprettet supportsak hos oss, ticket nr?
Send meg gjerne en mail direkte, så skal vi se nærmere på saken din og undersøke hvor det feiler. Min e-post, jan.helge.eikrem@visma.com
Hilsen,
Jan Helge Eikrem, Product Manager
Hei takk for svar.
Jeg får ingen feilmeldinger, betalingsoppdraget/leverandørfakturaene det gjelder står merket med "Sendt til banken for betaling " som normalt.
Jeg har tatt opp dette med DNB support (Saksnr:10277858) . De sier filene ikke er mottatt.
Jeg har tatt opp dette med Visma support. [Ticket 1361819) De sier filene er sendt.
Begge ber meg formidle respektives svar til den andre...
Hei igjen @Tommy Stubsveen
Takk for ticket nr - Jeg ser på saken videre med vårt utviklingsteam og kommer tilbake til deg.
Hilsen,
Jan Helge
Takk for oppfølging på telefon i dag.
Copyright © 2019 Visma.com. All rights reserved.