for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Ansatt jobber 80 % stilling i vårhalvåret, men går ned til 40 % stilling fra høsten. Ferien er lagt slik 4, 5 ukers sommerferie og 0,5 uker juleferie.
Blir det korrekt å trekke alle 5 ukene nå? Blir det feil i forhold til at den ansatte går ned i stillingsprosent når vedkommende skal ha den siste halve uken med ferie? Bør vi da evt trekke 4,5 uker nå og 0,5 uke i desember?
Løst! Gå til løsning.
Hei
Hvis den ansatte skal gå ned i stillingsprosent senere i år, så blir det mest riktig å trekke 4,5 uke etter nåværende lønn, og o,5 uke etter lønn med lavere stillingsprosent.
Regnet ut ferietrekket og trekk for 4,5 og 0,5 uker. og trekk hele ferietrekket, når dere utbetaler feriepenge i juni.
Hvis du synes dette innlegget besvarte spørsmålet ditt med en god løsning, vennligst trykk "Godta" som løsning 🙂
Dette hjelper både oss og andre brukere i Community Smilefjes glad
Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Copyright © 2019 Visma.com. All rights reserved.