for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Hei!
Vi betaler treningsabonnement for en av de ansatte. Hvilken lønnsart skal jeg bruke for å registrere dette på lønnsslippen, og hvis det ikke finnes noe lønnsart, hvordan ordner jeg dette praktisk da?
Mvh
Fanny Riise-Johansen
Løst! Gå til løsning.
Hei Fanny
Vet ikke hvilket system du bruker, men bruker du eAccounitng så er det ingen lønnsart for dette. Så eneste du kan gjøre er å rapportere dette som en del av fastlønn. Selv om det ikke er helt korrekt.
Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen
Det vil ikke gå på grunn av betalingsdelen som registreres automatisk i regnskapssystemet i eAccounting.
Hei
Det er korrekt, da må du trekke samme beløp som forskudd lønn-
Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen
Ærlig talt - det svaret du her gir er jo over en hver kritikk. Bla. er følgende tilfelle:
1. Det vil ikke oppfylle korrekt rapporteringskrav av a-melding
2. Det vil genereres feil feriepengegrunnlag
3. Det vil bli akkumulert feil sykepengegrunnlag
Det må da kunne gå an å gjøre systemet såpass enkelt og fleksibelt at man oppfyller lovens krav og gjør korrekt rapportering?
Hei dag Arne
Det er et forslag, og enig at dette ikke er riktig fremgangsmåte.
eAccounting lønnsslipp er ikke et fullverdig lønnssystem, men en lønnslipp for enkle lønninger.
Er det behov utover det som ligger i eAccounting lønnsslipp, anbefaler vi å ta i bruk et fullverdig lønnssystem som Payroll. Hvor det ligger alle lønns arter også denne typen innberetning.
Ikke uenig med at du burde være støtte for flere lønns arter i eAccounting lønnslipp. og melder dette gjerne inn som ønske.
Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen
Hei Fanny
Du må opprette ny lønnsart, se vedlegg.
Ameldingskode du skal bruke er: Inntekt - Naturalytelse - Annet
Går da ut fra at det er dere som betaler treningsavgiften.
Hvis den ansatte selv betaler treningen og får refundert av dere må du gjøre følgende innstillinger:
Krysse av for: Utbealt lønn
Kostandskonto: Setter du inn den kontoen du vil kostanden skal bokføres på
Motkonto: Setter du inn konto 2910
Amedlingskode: Inntekt - kontantytelse - annet
Lykke til
Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen
Hvilken lønnsart brukes i eAccounting ved innrapportering av betalt treningsavgift? Dette må nødvendigvis innberettes som naturalytelse.
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Copyright © 2019 Visma.com. All rights reserved.