avbryt
Viser resultater for 
Søk heller etter 
Mente du: 
Mine områder

Logg inn

Logg inn eller registrer en ny bruker for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Når vi er på reise i firmaets medfør og flybillett betalt av firma og ingen annen utgifter firma skal dekke. Må det da legges ved reiseregning?

7 SVAR 7
Highlighted

Sv: Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Hei

 

Ja ved alle reiser skal det legges ved en reiseregning med følgene krav.

 

Reiseregningen må minst inneholde følgende opplysninger for at legitimasjonskravene skal anses oppfylt, jf. forskrift av 21.12.2007 nr. 1766 § 5-6-12 tredje ledd

 

  • Arbeidstakers navn, adresse og underskrift
  • Dato og klokkeslett for avreise og hjemkomst
  • Formålet med reisen
  • Hvilke arrangement arbeidstaker har deltatt på
  • Navn og adresse på overnattingssted/utleier
  • Gjelder ikke hvis det gis diett etter laveste forskuddssats
  • Dato for overnattingene ved flere overnattingssteder
  • Type losji fordelt på hotell, pensjonat eller annet nærmere angitt
  • Legitimasjonskravene er minimumskrav

Hvis du synes dette innlegget besvarte spørsmålet ditt med en god løsning, vennligst trykk "Godta" som løsning 🙂 Dette hjelper både oss og andre brukere i Community 🙂

Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Sv: Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Er det greit å samle alle reiser for en måned på en og samme regning, eller må det lages reiseregning for hver eneste tur?

Highlighted

Sv: Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Hei

 

Du må lage en reiseregning pr reise, slik at du får spesifisert hver reise med formål og alle kravene til en reiseregning slik jeg skrev,

 

Hvis du synes dette innlegget besvarte spørsmålet ditt med en god løsning, vennligst trykk "Godta" som løsning 🙂 Dette hjelper både oss og andre brukere i Community 🙂

Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen

CONTRIBUTOR ***

Sv: Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Den er grei at det blir oversikt over hver reise, men kan vel levere inn ett ark der alle reisene er spesifisert. Jeg bruker exel og alle utgiftene blir summert nederst i regnearket. Alle andre opplysninger er i henhold til krav til reiseregning. 

Highlighted

Sv: Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Hei

 

Reiseregningen med all informasjon skal følge kvittering og bankbilag.

 

Så hvis du utbetaler alle reiseutlegg samlet en gang i året så er det greit,

Viktig i regnskap er at det er bilag og spesifikasjon på alle bilag og i henhold til bankbilag.

 

Hvis du synes dette innlegget besvarte spørsmålet ditt med en god løsning, vennligst trykk "Godta" som løsning 🙂 Dette hjelper både oss og andre brukere i Community 🙂

Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Sv: Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Når absolutt alle kostnadene med reisen er betalt av firma med firmakort og den reisende har ikke utlegg fra sin konto og ikke kjøring med privatbil, hva med reiseregningen? skal firmaet stå som reisende eller den som reiser? Hvor er det best å legge ved reiseregningen i regnskapet? Kan jo bli mange bilag, feks kjøp av flybillett, et annet bilag Taxi, et annet mat ved reise osv. Hadde det vert kjøregodtgjørelse og utlegg gjort med privatkonto for så å få refundert så skjønner jeg at det hadde vært rett å legge reiseregningen sammen med bankbilaget for utbetaling. Usikker.

Highlighted

Sv: Reisekostnader ikke oppgavepliktig

Hei

 

Selv om bedriften betaler alle utlegg eks. med firmakort, så skal det lages en reiseregning.

Som da er sporbar til kvitteringene. 

 

Om du da har reiseregning skjema i en perm og noterer alle bilags nr på hver enkelt kvittering så er det ok. Eller om du scanner det inn i systemet på kvittering/kvitteringer.

 

Grunnen til at det skal lages reiseregning, er for å avdekke at alle reiseutgifter er reiser som er yrkesreiser.

 

Hvis du synes dette innlegget besvarte spørsmålet ditt med en god løsning, vennligst trykk "Godta" som løsning 🙂 Dette hjelper både oss og andre brukere i Community 🙂

Med vennlig hilsen
Visma Mamut AS
Jørn Karlsen