for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Hei!
Har mottatt følgende spørsmål fra Åse:
Har en ansatt her som avsluttet sitt arbeidsforhold hos oss i fjor, men som nå har begynt hos oss igjen. Må den ansatte registreres på nytt, eller kan jeg bruke tidligere registrerte opplysninger, og hvordan blir det med skattekort. Har sendt inn at jeg vil ha endringer mm på skatte kort i dag, men vil systemet ta med den nyansatte?
Løst! Gå til løsning.
Hei Åse
Du bør bruke den samme ansatte som du har i lønnssystemet fra før. Du bør ikke ha flere ansatte med samme navn og samme person nr. i lønnssystemet.
Endre bare ansatt dato og de lønnsytelser den ansatte skal ha.
Når du bestiller skattekort så veleger du Ja for at du har hentet skattekort for 2014 tidligere og følgende i nedtrekkslista:
Jeg vil sende inn ny fil og få tilbake nye og endrede skattekort. Da får du skattekort på nyansatte og de som har endret sine skattekort.
Mvh
Jørn Karlsen
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Copyright © 2019 Visma.com. All rights reserved.