- Markera som ny
- Markera som läst
- Bokmärke
- Prenumerera
- Utskriftsvänlig sida
- Rapportera olämpligt innehåll
Fler än en e-postadress på kundkortet - separera fakturaadress och påminnelseadress
Vi har behovet att kunna distribuera fakturor och påminnelser till fler än en mailadress alternativt separera mottagare av fakturor från mottagare av påminnelser. Vi får återkommande denna fråga från våra kunder i någon form och vi har för många kunder för att hålla reda på detta manuellt.
Viktigt också att dessa fält är kompatibla/konfigurerbara med både AutoInvoice (att fakturan skickas till fler än en mottagare) och Visma Amili/AutoCollect (om påminnelsen ska skickas till en annan adress än fakturan) eftersom vår distribution går den vägen.
- Hitta fler idéer taggade med:
- Amili
Du måste vara en registrerad användare för att lägga till kommentarer här. Vänligen logga in om du redan är registrerad. Vänligen registrera dig om du inte redan gjort det, och logga sedan in.