atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
AndisN
CHAMPION **

Apsaimniekošana: Platības ēkām jāsummējas no piesaistīto telpu grupu platībām

autors AndisN

Uzņēmuma pārvaldīšanā ir būves (ēkas), kas sastāv no telpu grupām (jeb dzīvokļiem). Katram dzīvoklim ir kopējā platība, apkurināmā platība un apsaimniekošanas platība. Kā panākt, lai ēkas pamatinformācijas sadaļās "Uzmērīšanas lieta" un "Apsaimniekošanas lieta" summētos visu konkrētās ēkas dzīvokļu platības no attiecīgajām sadaļām? Šķiet neloģiski, ka "ar roku" ir jāskaita visu dzīvokļu platības, un jāieraksta Ēkas lietā. 

2 ATBILDES 2
Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Teorētiski - saskaitot visu dzīvokļu platību vajadzētu sanākt mājas platībai, bet praktiski - ir uzmērīšanas lietas dzīvokļiem un ir uzmērīšanas lietas mājām. Ja vienā dzīvoklī notiek pārbūve, un tā dzīvokļa platība tiek izmainīta, tad neviens uzreiz nepārtaisa visas mājas uzmērīšanas lietu. Attiecīgi ēkas apsaimniekotājs mēdz operēt ar atšķirīgām platībām - jo tas darbinieks, kas veic aprēķinus turas pie dzīvokļu platībām, lai visu pareizi pārdalītu. Savukārt tas, kas gatavo mājas pārskatus, turas pie tās mājas platības, kas rakstīta mājas lietā/uzmērīšanas lietā.

Tādēļ arī ievade ir nodalīta un nekas tur pats no sevis nesaskaitās.

Dažāda veida aprēķinos jānolemj tikai, kuras platības izmantot - no mājas kartītes, vai no dzīvokļiem.

 

 

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Iespējams, ka mūsu uzņēmumā ir nestandarta situācija, kad apsaimniekošanas ieņēmumus aprēķina proporcionāli dzīvokļu platībām, bet mājas bilancē šos ieņēmumus pielīdzina mājas kopplatībai kartītē, šeit nav runa par izmaiņām mājas tehniskajā dokumentācijā, bet tikai par ieņēmumu- izdevumu uzskaites precizitāti. Atšķirībām naudas izteiksmē tur nevajadzētu būt. Acīmredzot būs jāatceras izmaiņas vienmēr veikt abās vietās un salīdzināt manuāli. Dzīvokļa platība priekš aprēķiniem var mainīties ne tikai pārbūves, bet arī tikai pārmērīšanas rezultātā, mēdz atklāties arī iepriekšējo uzmērīšanu kļūdas. Paldies par atbildi!