atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

Highlighted
CHAMPION *

Atvaļinājuma naudas aprēķins

(updated by Mija Zaļūksne VISMA ‎01-08-2018 15:53 )

Iepriekšējo 6 mēnešu laikā darbinieks 2 mēnešus strādājis pusslodzi, pārējo laiku pilnu slodzi. Samaksas aprēķina veids "Mēneša alga proporcionāli dienām". Kādu aprēķina veidu lietot atvaļinājuma naudas aprēķinam?

Domāju, ka vispiemērotākais būtu "No vidējās nostrādātās stundas izpeļņas".

Kam paredzēts aprēķina veids  "No vidējās nostrādātās stundas izpeļņas (SUMM_pēc atlīdz. likuma)"?

2 ATBILDES 2
Highlighted
CHAMPION *

Tēma: Atvaļinājuma naudas aprēķins

Kam paredzēts aprēķina veids  "No vidējās nostrādātās stundas izpeļņas (SUMM_pēc atlīdz. likuma)"?

Šis aprēķina veids nodrošina korektu matemātiku ja nav pilns darba laiks vai ir summētā darba laika uzskaite . 

Nemāku tik skaisti pateikt bet galvenā būtība- matemātikā paņem nevis faktiski nostrādātās stundas iepriekšējā periodā bet - cik stundas būtu jāstrādā ja strādātu pilnu darba laiku. Rezultātā faktiski nopelnītā alga tiek dalīta nevis uz faktiski nostrādātām stundām bet uz stundām kas būtu jāstrādā aprēķina bāzes periodā. Bez tam no aprēķina izņemas ārā dienas kad ir atvaļinājums vai darba nespējas lapa. ( matemātika var tikt veikta dažādi - neesmu pētījusi iestrādātās formulas bet tiek panākts rezultāts ko prasa tālāk iekopētais DL pants par vidējās dienas izpeļņas aprēķinu 

Skaidrībai iekopēju Darba likuma fragmentu kurš nosaka kā jārēķina dienas vidējā izpeļņa. 

DL 75 pants 

(4) Dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, stundas vidējo izpeļņu reizinot ar vidējo nostrādāto stundu skaitu darba dienā, kuru aprēķina, pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā. Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu šā likuma 74.panta pirmajā un sestajā daļā minētajos gadījumos.

 

 

Gribu uzsvērt- Domāju ka tā ir , nevis apgalvoju .

Highlighted

Tēma: Atvaļinājuma naudas aprēķins

Programmā Helpā (F1) ir apraksts šim aprēķina veidam.

Nosaukumā norāde uz Atlīdzības likumu ir tāpēc, ka sākumā šo algoritmu noteica Atlīdzības likumā un tikai nesen to "pārnesa" arī uz Darba likumu.

apr_veids.png