atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
CONTRIBUTOR *

Atvaļinājuma rezerves aprēķins.

autors Aiv1
Labdien!

1. Kur var atrast aprakstu, kā pareizi  (soli, pa solim), ja nav Personāla moduļa,

 veic aprēķinu atvaļinājuma rezervēm, lai katru mēnesi veidotu atvaļinājumu uzkrājumus?

t.sk. darbības, kas jāveic par iepriekšējā mēneša atbrīvotiem  darbiniekiem, jo seminārā mācīja, ka atbrīvoto darbinieku rindas jādzēš, savukārt telefona sarunā  konsultēja, ka vajag veikt pilno algas aprēķinu nākošajā mēnesī  par iepriekšējā mēnesī  atbrīvotajiem darbiniekiem.    

 

Kā pareizi veikt atvaļinājuma  rezerves pārrēķinu, ja  nepieciešams veikt precizējumus pilnā algas aprēķinā, kad atvaļinājuma rezerves aprēķins jau veikts? 

 

Kā ir iespējams labot jau aprēķinātās  atvaļinājuma rezerves par iepriekšējiem mēnešiem? Kad nav stornētas atvaļinājumu uzkrājumu summas, atbrīvotajiem darbiniekiem.  Vai to var izdarīt decembra mēnesī, par novembra mēneša atv. rezervi?  

 

 

 (Versija 3.510.510. Laidiens 43).

 

Paldies

2 ATBILDES 2
Accepted solution
VISMA

autors Anita Barbane

Labdien!

 

Par atvaļinājuma rezerves aprēķiniem.

- kādai jābūt konfigurācijai sistēmā un kā veidot dokumentus, var izlasīt sadaļā "Horizon moduļu Lietotāju dokumentācija" dokumentā "Darba samaksa.pdf"

- par atvaļinājuma rezerves aprēķiniem, dažādām situācijām (arī par atbrīvotiem darbiniekiem), datu pareizības pārbaudi tiek stāstīts seminārā "Algu pamatdati un procesi lietpratējiem 2.daļa"

- atsevišķa dokumenta par atvaļinājuma rezerves aprēķiniem, ja ir tikai Algu modulis, šobrīd nav. Ņemot vērā izrādīto interesi, tas tiks izveidots un ievietots sadaļā Zināšanu bāze. 

 

Īsumā par atbrīvotiem darbiniekiem un atvaļinājuma rezervi.

Vispirms jāsaprot, kas ir Uzkrātās saistības pret darbiniekiem - tās ir darbinieka uzkrātās atvaļinājuma dienas, kuras, ja netiek izmantotas, ir jāizmaksā pie atbrīvošanas kā atvaļinājuma kompensācija. Tas nozīmē, ja darbinieks ir atbrīvots un visas uzkrātās, bet neizmantotās atvaļinājuma dienas ir izmaksātas kā atvaļinājuma kompensācija, tad uzņēmumam pret darbinieku vairs nav saistības un šos darbiniekus vairs neielasa atvaļinājuma rezerves dokumentā. Šobrīd atvaļinājuma rezerves dokumentā atbrīvotos darbiniekus noklusēti nepiedāvā pie darbinieku atlases. Tā kā 510.versija (ko esiet norādījusi) ir ļoti sena versija, tad nevaru pateikt, vai tajā versijā noklusēti piedāvā tikai strādājošos darbiniekus. Ja joprojām piedāvā visus, arī atbrīvotos, tad šos atbrīvotos darbiniekus nevajag iezīmēt un ielasīt dokumentā.

Ja tomēr atbrīvotam darbiniekam ir veikts atvaļinājuma rezerves aprēķins, tad jāatceras, ka nākamā mēnesī šo darbinieku nepiedāvā kopējā strādājošo darbinieku sarakstā un tam netiek veikta atvaļinājuma rezerves stornēšana. Tāpēc algu aprēķina filtra logā jāizvēlas Darbinieki: Atbrīvotie un jāveic pilns aprēķins, lai stornētu iepriekšējā mēnesī aprēķinātās atvaļinājuma uzkrājuma summas.

 

Veiksmi darbos!

CONTRIBUTOR **

autors Stikls

Mani arī interesētu informācija par atvaļinājuma rezervju aprēķinu.