atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in Jums nav iestatītas interesējošās jomas.
CONTRIBUTOR *

Atvaļinājumu kompensācijas nodokļu ieturējumi

Labdien! Izveidojusies situācija, kad darbinieks ir atvaļinājumā līdz 15.08.2018., atbrīvojas ar 16.08.2018.

 bet atvaļinājums ir izņemts par periodu līdz 04.01.2019. Rezultātā atv. kompensācija veidojas ar mīnusa zīmi. Problēma ir, ka programma neietur pareizi nodokļus. Tā ietur tikai tos nodokļus, kas ir aprēķināti par augusta mēneša aprēķināto atvaļinājumu. Bet atvaļ. kompensācija ir lielāka. Par starpību nodokļi netiek aprēķināti un atgriezti. Respektīvi, ja darbinieks būtu bijis bezalgas atv. vai ar slimības lapu B, tad ieturējumu pusē būtu nulles.

2 ATBILDES 2
Highlighted

Tēma: Atvaļinājumu kompensācijas nodokļu ieturējumi

Labdien,

ja bruto summa pa mēnesi sanāk ar negatīvu zīmi (dēļ pārtērēta atvaļinājuma), programma šādai summai, jā, nemāk izrēķināt nodokļus, jo VID EDS tāpat nepieņem negatīvas vērtības.

Šajā situācijā iesakām atvaļinājuma kompensācijas dokumenta laukā "Spēkā no" atbrīvošanas datumu pārlabot uz iepriekšējā mēneša datumu, lai kopējā bruto summa par mēnesi būtu pozitīva. Nepieciešamības gadījumā dokumentā būs jāpalabo arī atv.kompensācijas dienu skaits un lpp. Aprēķins jānomaina periods.

Ja tiek izmantoti personāla ARF, tad dienu skaitu nevarēs palabot, starpībai jāizveido papildus dokuments, kas neietekmē ARF.

Highlighted
CONTRIBUTOR *

Tēma: Atvaļinājumu kompensācijas nodokļu ieturējumi

Labrīt! Liels paldies, saņēmu e-pastā atbildi. Sarēķināju, izmainot atbrīvošanas datumu uz 31.jūliju.