Anonymous
Neattiecas

Darba ienākumam pielīdzināms labums

autors Anonymous

Labdien,

Man ir šāda situācija: darbinieks ir bijis komandējumā, kura laikā pārsniedza limitu 30% no dienas naudas braucieniem sabiedriskajā transportā. Par šiem pakalpojumiem uzņēmums saņem rēķinus no pakalpojumu sniedzēja pa taisno (grāmatojam caur apgādi, attiecīgi apmaksājam), nevis caur komandējuma atskaiti no darbinieka. Vadība piekrīt izdevumus saistītus ar pārsniegumu neieturēt no darbinieka, jo reāli tas bija nepieciešams komandējuma laikā. Pārsnieguma summa tiek pielīdzināta darbinieka labumam un jābūt apliktai ar nodokļiem (+VSAOI un + IIN). Jautājums:
1. Pieņemam, ka šīs pārsniegums ir 30 EUR (pielīdzināms neto algai), kā tad pareizi būtu jāatspoguļo to programmā, lai no darbinieka darba algas pilnīgi nekas nebūtu ieturēts (nedz 30EUR, nedz saistīti nodokļi);
2. Gadījumā, ja tas ir jādara caur "Vienreizējās samaksas dokumentu" līdzīgi kā veselības apdrošināsnu, tad man pašai ir jāpārrēķinā pielīdzināmo ienākumu bruto summā, ņemot vērā darbinieka darba ienākumus, lai saprast kādu IIN likmi jāpiemēro? 

3 ATBILDES 3
AndrejsK
CHAMPION *

autors AndrejsK

Domāju, ka cits nekas neatliek, ka bruto summu aprēķināt, kas nemaz nav tik vienkārši. Īpaši ja darbiniekam ir piemērojamas 20% un 23% likmes. Es to daru ar Excell. Izveidoju aprēķina formulu un vajadzīgo bruto summu atrodu ar GoalSeek.

Starp citu, situāciju pavisam traku padara diferencētais neapliekamais minimums.  

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Paldies par atbildi! Bija cerība, ka ir izstrādātas kādas pieejas, kas ļauj ierakstīt darba ienākumam pielīdzināmo summu un viss tiks aprēķināts un arī atspoguļots automātiski. Bet diemžēl būs jārēķina ar roku (pat ja ekselī) pašai. 

Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

@Anonymous 

Labdien,

šo var nokonfigurēt sistēmā.  Jāņem vērā konkrētā klienta esošo uzskaiti, tāpēc jāgriežas pie sava konsultanta.

 

Veiksmi!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām