atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Katrīna
CONTRIBUTOR ***

Grāmatojumos pieejamie datumi

autors Katrīna

Datumi.png

Horizon Palīgā neatrodu aprakstus datumiem, kuri pieejami un izliekami grāmatojumu sarakstā.

Tā, kā veicam ikdienu datu eksportu, tad vēlamies saprast zemāk minēto datumu un laiku veidošanās principu un pielietojumu.

Dokumenta grāmatošanas datums, izpildes datums, reģistrācijas datums, Dok.datums, Transakcijas izpildes datums, Transakcijas laiks.

Paldies!

3 ATBILDES 3
Accepted solution
Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien!

 

Ar piemēriem mēģināšu izskaidrot dažādo datumu pielietojumu programmā.

Daļa no datumu laukiem ir saistīta ar dokumentu. Daļa ar darbībām, kas veiktas ar dokumentu.

  1. Dokumenta datums – datums, kāds ir dokumentam, kurš tiek veidots programmā
  2. Izpildes datums un grāmatošanas datums programmā vienmēr ir vienādi. Tas ir datums, ar kādu dokuments tiek izpildīts un iegrāmatots.
  3. Reģistrācijas datums – datums, kad faktiski dokuments programmā ir izpildīts.

Piemēram - No piegādātāja saņemts rēķins ar 12.februāra datumu, uzņēmums savā grāmatvedībā to iegrāmato ar 25.februāra datumu un dokuments sistēmā ir izpildīts 22.martā.

DAT1.PNG

 

Transakcijas laiks ir laiks, kad kāda konkrētā darbība (grāmatošana, stornēšana) ir veikta ar dokumentu.

Transakcijas izpildes datums – tas ir dokumenta izpildes datums, kāds tas bija transakcijas veikšanas brīdī. Transakcijas izpildes datums mainās, ja dokumentam ir mainīts Izpildes datums. Savukārt laukā “Izpildes datums” ir tagadējais dokumenta izpildes datums.

DAT2.PNG

Katrīna
CONTRIBUTOR ***

autors Katrīna

Ir vēl jautājumi skaidrojumam.

Reģistrācijas datums- rakstāt "programmā izpildīts"; vai domāts faktiski izveidots programmā? 

Transakcijas izpildes datums- dokumenta izpildes datums, kāds tas bija pirmās transakcijas veikšanas brīdī?

Rakstāt , ka Izpildes datums un grāmatošanas datums programmā vienmēr ir vienādi . Ja dokumentam mainīts Izpildes datums, tad ir jāmainās arī Grāmatošanas datumam un Transakcijas izpildes datumam?

Transakcijas laiks- pēdējās veiktās darbības laiks. Ja bijusi stornēšana un grāmatošana no jauna, vai grāmatošanas datumam nav jāmainās?

Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

 

Labdien!

Centīšos atbildēt uz jautājumiem.

 

Reģistrācijas datums programmā tiek piešķirts tikai tajā brīdī, kad dokumentam nomainās statuss uz “Izpildīts”. Tāpēc teikt, ka tas ir datums, kad faktiski dokuments ir izveidots īsti nevar. Jo var programmā izveidot dokumentu un atstāt to statusā “Sagatave”.

Visiem dokumentiem, kas programmā ievades brīdī uzreiz arī tiek izpildīti, tas tiešām ir faktiskais izveidošanas datums.

 

Ja dokumentam maina izpildes datumu, tad mainās ar grāmatošanas datums. Un saraksta kolonās  “Izpildes datums” un “Grāmatošanas datums”  redz jauno izmainīto datumu. Iepriekšējā komentāra attēlā tas ir 25.02.2019. Kolonā “Transakcijas izpildes datums” ir redzams iepriekšējais izpildes datums, t.i., 12.02.2019, kā arī jaunais datums, t.i., 25.02.2019.

 

Transakcijas laiks – tas ir laiks, kad ar dokumentu ir veiktas kādas darbības. Grāmatošanas datums mainīsies tikai tad, ja dokumentam tiks atcelta izpilde un nomainīts “Izpildes datums”.