atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
AndisN
CHAMPION *

Kā panākt vēlamu PVN aprēķina noapaļošanu +-0.01€

autors AndisN

Atvainojiet par diletantisku jautājumu, bet neesmu grāmatvedis. Gatavoju NĪP rēķinus. Rēķina gala summai ir jābūt 492.64 €. Maksātāja prasība ir - atsevišķi uz rēķina attēlot summas bez PVN, un PVN vērtības. Parasti viss sakrīt, bet šoreiz sanāk, ka atsevišķo saskaitāmo vērtību kopsumma atšķiras no rēķina kopsummas. 42.10 + 394.38 + 8.84 + 47.33 = 492.65 €. (attēlā) Starpība ir 0.01 €. Iemesls ir triviāls un man labi saprotams, bet varbūt kādam ir gatavs universāls risinājums, lai atbrīvotos no šīs noapaļošanas rezultātā radušās starpības? Saņēmējs uzskata, ka rēķins ir kļūdains. Attēls pievienots.

Paldies! Andisimage.png

5 ATBILDES 5
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Jā, matemātika ir aizraujoša 🙂

Problēma parādās gadījumos, kur rindās ir summas ar PVN jeb rēķinos ar PVN tipu "Iekļauts", jo tur notiek rēķināšana atpakaļ.

Ja tiktu dota iespēja tagad pateikt, kuru no šiem cipariem piekoriģēt par matemātisko starpību, tad kuru izvēlētos? Var jau būt, ka to var sistēmai iemācīt.

 

apaļošana.png

 

AndisN
CHAMPION *

autors AndisN

Vai sagatavojot rēķinu, var atsevišķai pozīcijai PVN piekoriģēt manuāli? Ja nevar, vajadzētu šādu iespēju ieviest.

Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

@AndisN 

Izrakstot dokumentus no Horizon, nav dota iespēja PVN piekoriģēt - ne NĪPā, ne Realizācijā, ne Noliktavas pārdošanas pvz u.tml.

Ik pa laikam šī vēlēšanās parādās, bet pagaidām nav plānu šo kārtību mainīt.

AndisN
CHAMPION *

autors AndisN

Es droši vien izvēlētos piekoriģēt to daļu, kur summa ir lielāka. Taču tas ir ļoti subjektīvi. Darot to excelī, parasti izvēlos koriģēt to pozīciju, kas neattiecas uz ārpakalpojumiem.

Vitālijs Puškovs
CHAMPION ***

autors Vitālijs Puškovs

Esam arī sastapušies ar šo problēmu - gan izdruku formās, gan pašās pavadzīmēs programmā - PVN vai summa klibo turpu šurpu un nekādīgi nevar to salabot pieliekot/noņemot to 0.01 EUR. 

 

Dažkārt, lai atrisinātu šo jautājumu esmu labojis izdrukas formas un teksta veidā rakstīju summas, lai klientam viss apmierinātu

 

 

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"