atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
gizele
CONTRIBUTOR *

Klients maina rekvizītus

autors gizele

Labdien!

Klients maina rekvizītus (firmas nosaukumu), ir aktīvs līgums. Kā piesaistīt jauno klienta kartiņu līgumam, lai vēsturisko varētu dabūt informāciju par klientu (apgrozījumu) - ar veco nosaukumu un jauno?

1 ATBILDĒT 1
Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien!

Ja klients maina nosaukumu, tad visbiežāk to izlabo tai pašai klienta kartītei, iepriekšējo nosaukumu ierakstot piezīmēs, lai kartītē redzams nosaukuma maiņas fakts. Šajā gadījumā arī iepriekšējos dokumentos un atskaitēs būs redzams jau jaunais nosaukums, jo kartīte ir tā pati, un klients pēc būtības tas pats un ar to pašu reģistrācijas numuru.

 

Ja vēsturiskajiem dokumentiem ļoti būtiski ir saglabāt iepriekšējo nosaukumu, tad jāveido jauna klienta kartīte un jālabo klients tajā pašā līgumā. Šajā gadījumā noteikti jāskatās atlikums uz iepriekšējo klienta kartīti (apgādē/realizācijā), un, ja tāds ir, tad tas jāpārceļ uz jauno klienta kartīti. Te ir izmantojami saistību vai maksājumu pārnešanas dokumenti, kas atrodami: Dokumenti - Apgāde/Realizācija - Konvertācijas, un tos var arī ģenerēt no Preču vai Maksājumu dokumentiem.

Citādi var veidoties situācija, ka rēķins ir uz iepriekšējo klientu, bet maksājums jau ienāk no jaunizveidotā.