atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
SanitaZ
CONTRIBUTOR **

Kontu/dimensiju pārejas tabula-projekts

autors SanitaZ

Labdien,

 

ar 01.01.2019. pārejam uz jauniem kontiem izmantojot kontu/dimensiju tabulas. Ar šo gadu arī projekts no 3(bez projekta) mainās uz 419(bez projekta). Vai kontu/dimensiju tabulās var iekļaut arī projektu maiņu? Pašlaik sastādot Pamatdatos-kontu plāns- kontu tabulā nevar izvēlēties projektu no 3 uz 419, jo netiek piedāvāts projekts. Ja nevar ar tabulas palīdzību nomainīt visiem klientiem projektu, tad kā to var izdarīt, lai virsgrāmatā pa klientiem nomainās šis projekts no 3 uz 419?

4 ATBILDES 4
Accepted solution
Sarmīte Spēlmane
VISMA

autors Sarmīte Spēlmane

Labdien!

Kontu atlikumu pārgrāmatošanas dokumentā, ar kuru tiek pārgrāmatoti klientu atlikumi, iezīmējot atlikumus, pretējā grāmatojumā pusē tiek ienests iezīmētais konts + visas dimensijas, kādās iezīmēts atlikums no kontu apgrozījuma, t.sk. projekts. Ar kontu/ dimensiju pārejas tabulu palīdzību automātiski tiek nodrošināta pretējās grāmatojumu puses aizpilde. Pārejas tabulas nav pieejamas uz projektiem tādēļ, ka projektam nav debeta un kredīta puses, attiecīgi nav otras puses grāmatojumā, kuru automātiski aizpildīt, izmantojot kontu/dimensiju pārejas tabulas. Ja nepieciešams pārgrāmatot klientu atlikumus uz projektiem, jāveic sekojošas darbības:

1) Tiek ielasīti kontu atlikumu pārgrāmatošanas dokumentā atlikumi pa visām dimensijām, t.sk., projekti. Ģenerējot dokumentus, tiek izmantota tikai viena pārejas tabula pret kontiem: vecais konts pret 9.kontu grupas starpkontu. Pārejas tabulas uz dimensijām netiek izmantotas. 

Uzģenerētais grāmatojums izskatīsies šādi (piemērs):

9x - 231x  + visas dimensijas, t.sk. vecais projekts 

! Svarīgi, lai 9 kontu grupas kontam nav aktivizēta projektu dimensija, lai projektu dalījums nepārnestos uz starpkontu. Šādi visi atlikumi tiek nonullēti no kārtojamā konta. 

 

2) Kad dokumentu uzģenerēti, tad jāiet katrā dokumentā un jānorāda papildus grāmatojumi, atjaunojot atlikumus nepieciešamajā kontā:

D 9x - K 231x  + visas dimensijas, t.sk. vecais projekts (uzģenerētais grāmatojums)

K 231x + visas dimensijas +jaunais projekts - D 9x (papildgrāmatojums, tiek pielikts manuāli)

 

Tas nozīmē, ka katrs uzģenerētais dokuments būs jāapstrādā manuāli, norādot papildus grāmatojumu rindas nepieciešamo dimensiju griezumā. Ja šādā veidā pārgrāmatojamo kontu un klientu ir ļoti daudz, tad var uz katru klientu sagatavot saņemto rēķinu vai realizācijas rēķinu ar norēķinu veidu nepiedalās (nereti šos saucam par apgādes vai realizācijas reģistriem ar klientiem) un šos rēķinus sagatavot un ienest sistēmā ar Excel veidnēm. Esošo dalījumu, klientus un summas vai iegūt, izeksportējot esošo kontu apgrozījumu uz Excel un ienesot datus attiecīgajās kolonnās veidnēs, izmantojot teksta rindu un norādot rindās visas dimensijas, ieimportēt rēķinus un tad jau ar kontējumu shēmas palīdzību ģenerēt nepieciešamos grāmatojumus automātiski. Nepieciešamais grāmatojums rezultātā būs analogs kontu atlikumu pārgrāmatošanas dokumentam:

  

D 9x - K 231x  + visas dimensijas, t.sk. vecais projekts (pamatgrāmatojums)

D 231x + visas dimensijas +jaunais projekts - K 9x (papildgrāmatojums)

 

Lai veicas :)!

 

 

SanitaZ
CONTRIBUTOR **

autors SanitaZ

Paldies, notestēšu. Ja viss būs kārtībā, noslēgšu.

autors Mija Zaļūksne

Labrīt, @SanitaZ! Vai izdevās atrisināt?

 

Jauku dienu!

Mija Z.

SanitaZ
CONTRIBUTOR **

autors SanitaZ

Labdien,

 

paldies par risinājumu, viss izdevās.