atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in Jums nav iestatītas interesējošās jomas.
Highlighted

Labās prakses ieteikumi aktuāla kontu plāna uzturēšanai

(updated by Mija Zaļūksne VISMA ‎17-08-2018 08:56 )

Kontu plāns tiek lietots vairākus finanšu pārskata periodus. Ir konti, kas tekošajā un turpmākjos pārskata periodā nav aktuāli. Ir darījumi, kas prasās pēc atsevišķa konta izveides.

 

Kā labāk veikt izmaiņas kontu plānā? Vai var noslēgt neaktuālo kontu un pēc tam atvērt no jauna ar jaunu nosaukumu, saglabājot iepriekšējo konta numerāciju? Kā labāk veikt kontu nosaukumu maiņas?

 

(Jautājuma autore: Indra Salmina)

1 ATBILDĒT 1

Re: Labās prakses ieteikumi aktuāla kontu plāna uzturēšanai

Aprakstot kontu plānu, ir divi lauki “Atvērts no” un “Slēgts no”. Tie dod iespēju uzturēt aktuālu kontu plānu.

 

Atverot jaunu kontu, laukā “Atvērts no” norāda to mēnesi un gadu, ar kuru kontu jāsāk lietot. Piemēram, “01.2018”. To var izdarīt jau laicīgi, jo konts būs pieejams tikai tajos dokumentos, kuru datums būs sākot no 01.01.2018.

 

Kontam kurš vairs nav aktuāls vai zināt jau iepriekš no kura mēneša vairs nebūs aktuāls, aizpilda lauku “Slēgts no”. Tajā laukā norāda mēnesi, no kura konts vairs netiek lietots. Piemēram “01.2018”.

 

Programmā ir iespējams noslēgt neaktuālu kontu un pēc tam atvērt jaunu kontu ar tādu pašu numuru. Tikai abi konti nedrīkst būt aktīvi vienā laikā.

 

Vecajam kontam ir jābūt “Slēgts no” 01.2018. Jaunajam kontam - “Atvērts no” 01.2018.

 

Ja esošam kontam ar labošanu nomainīs nosaukumu, tas ietekmēs visus vēsturiskos datus. Visur turpmāk tiks uzrādīts izlabotais konta nosaukums.

 

Ja ar konta nosaukuma maiņu faktiski ir jāmaina konta būtība, tad ir jāslēdz esošais konts un jāveido jauns. Šajā gadījumā ir jārēķinās, ka var būt nepieciešana atlikumu pārgrāmatošana no slēgtā konta uz jauno.