atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Gunta Germane
CHAMPION *

Nomenklatūras kartiņi kataloga sakārtošana

autors Gunta Germane (Atjaunots ‎24-07-2019 23:19 autors Gunta Germane )

Vēsturiski ir izveidojušas ļoti daudz nomenklatūras kartiņas. 

Lūdzu padomu kā visērtāk atlasīt nomenklatūras kurām nav atlikums UN pēc 01.01.2018 gadā (piemēram) nav bijusi apgrozība. 

Debitoros identisku problēmu atrisināju katram klientam  pamatdatos skatoties pēdējo dokumentu informāciju. 

Nomenklatūrām neizdodas " uzķert" ērtāko risinājumu lai šim vecajām nomenklatūras kartiņām kas ilgstoši nav bijušas lietošanā  ieliktu pazīmi nav aktīva. 

Vienu variantu redzu atskaitēs apgrozījums par periodu ... un tad šķirot kam nav bijis apgrozījums. Bet tas neizskatās sevišķi ērti. 

7 ATBILDES 7

autors Vitālijs Puškovs

Nu man liekas, ka izmantotjot apgrozījuma atskaiti par periodu ir vieglākais un ātrākais veids, kā to izdarīt - tur var redzēt gan atlikumu, gan nosacījummus uzlikt - datumu un pārdoto=0.

 

Eksportēt un nomainīt statusu ar veidni uz "Neaktīvs"

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
Accepted solution
Sarmīte Spēlmane
VISMA

Labdien!

Vēlamies sniegt no savas puses ieteikumu, kā panākt vēlamo, mūsuprāt, visērtākā veidā. 

Lai sakārtotu nomenklatūru kartīšu sarakstu un saprastu, kurām nav atlikuma un kuras noteiktā laika periodā vairs netiek izmantotas,  visērtāk ir tās atfiltrēt nomenklatūru sarakstā un deaktivizēt, izmantojot lauku labošanu iezīmētajām rindām.

 

Iziesim pa soļiem, kā šo procesu veikt visātrāk un visērtāk:

  • Nomenklatūru kartīšu sarakstā izlieciet izskatā attēlā redzamās kolonnas.

Izskats.jpg

 

Atlikuma kolonnā redzēsiet, vai konkrētajai nomenklatūrai vispār ir atlikums uz doto brīdi. Kustības atlikuma kolonnā redzēsiet, kad nomenklatūrai ir bijis reģistrēts pēdējais dokuments. 

Ja šīs divas kolonnas ir redzamas izskatā, tad pēc tām var veikt sakārtošanu un attiecīgi uzskatāmi redzēt, kuras no nomenklatūrām netiek lietotas noteiktajā laika periodā un kurām nav atlikums.  Veiciet sakārtošanu pēc atlikuma kolonnas, nospiežot ar kursoru uz attiecīgās kolonnas galvas, un tad otru kārtojumu, izdarot šo pašu kārtošanu ar kustības datuma kolonnu, pirms tam nospiežot un turot nospiestu Shift taustiņu.

Tādējādi vispirms nomenklatūras tiks sakārtotas pēc atlikuma kolonnas un tad tās, kurām atlikums ir 0, iekšēji tiks sakārtotas vēl pēc pēdējā izmantošanas datuma. 

Kolonnas.jpg

 

Šo pašu var panākt, izmantojot filtrēšanas iespēju. Šajā gadījumā zemāk redzams filtrs, kurš veiktu to nomenklatūru atlasi, kuras uz doto brīdi nav atlikumā un kuras izmantotas senāk par 01.01.2017. 

filtrs.jpg

 

  • Kad deaktivizējamās nomenklatūras atlasītas, iezīmējiet tās un izvēlieties iespēju Darbības - Lauku labošana iezīmētajām rindām. Šajā logā norādiet Statuss = Neaktīvs atbilstoši zemāk redzamajam attēlam. Kad vērtības norādītas, akceptējiet izmaiņas, spiežot labajā pusē akceptēšanas pogu. 

Nospiežot loga apakšdaļā redzamo pogu <Labi>, visas iezīmētās nomenklatūras tiks deaktivizētas. 

labošana.jpg

 

Cerams, ka izdosies veikt savas nomenklatūru kartotēkas sakārtošanu un padomi noderēs :)!

 

Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

@Sarmīte Spēlmane šo komentāru vajadzētu pievienot arī zināšanu bāzei, jo bieži klienti saskarās ar līdzīgu problēmu

@Aldis_PC_Konsultants Paldies par ieteikumu, ņēmām to vērā un atbildi nopublicējām kā rakstu zināšanu bāzē noliktavas sadaļā :)! 

Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane (Atjaunots ‎02-08-2019 09:29 autors Gunta Germane )

Labdien.

Varbūt šai gadījumā ir lietderīgi izveidot komplekso  ieteikumu arī citiem  pamatdatu katalogiem .

Katalogs- kolonu nosaukumi kurus  ir iespējams  pievienot saraksta izskatā un ieteicams izmantot  lai atfiltrētu ierakstus kuri zaudējuši savu aktualitāti .

Pieļauju ka arī " tīrot" debitoru sarakstu patērēju lieku laiku jo neienāca prātā šī iespēja kolonas pievienot izskatam. 

Rezultātā ar katru kartiņu tika veikta darbība :

apskatīties pēdējos dokumentus

Apskatīties klienta aktuālo atlikumu

Mainīt statusu uz neaktīvs.

Nianse- ir iespēja pievienot  sarakstā kolonas kuras dod informāciju par pēdējiem notikumiem ar kataloga objektu ( klienta kartiņu , nomenklatūtu...) lielākajai daļai ikdienas lietotāju ir sveša.  

 

autors Sarmīte Spēlmane

@Gunta Germane Jā, attiecībā uz klientu kartītēm situācija nav tik ātri risināma. Šis arī būtu aktuālais saraksts paralēli nomenklatūrām, kurā varētu rasties šāda vajadzība. Liels paldies par piebildi, pieteiksim uz izstrādi kā sistēmas attīstības jautājumu.

Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane

Paldies Sarmītei par norādījumiem 

Viss OK.

Un 

laimīgi kā parasti Horizons ir gudrs- ja nomenklatūrai ir atlikums un tā ir iezīmēta statusa maiņai- par katru pabrīdina un liek apstiprināt statusa maiņu jeb neapstiprināt. 

Tā kā nejauša nomenklatūras kartiņas aktivitātes maiņa ja ir atlikums automātiski bez manuāla apstiprinājuma nenotiek