VIESTURS
CHAMPION ***

PL kartiņu dzēšana

autors VIESTURS

Labdien!

 

Vai lūdzu drīkst izdzēst no datu bāzes vecas pamatlīdzekļu kartiņas nesačakarējot uzskaiti, lai iekļautos licences limitā?

  • vecākas par likumā noteikto glabāšanas laiku
  • atvērtas pirms Horizon ieviešanas un dati ievadīti manuāli sākuma atlikumos.
  • ir gan papīra,gan el.formā arhīvos

Paldies,

 

5 ATBILDES 5
Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien!

Horizon licencē tiek uzskaitītas visas aktīvās pamatlīdzekļu kartītes, t.i., statusos sagatave, saņemts un ekspluatācijā. Visas tās kartītes, kuras vairs nav Jūsu uzskaitē un kuras ir likvidētas, tās neietekmē licences apjomu. Ja kartītes, kaut arī vecas vēl ir uzskaitē, tad tās tomēr tiek skaitītas.

Izdzēst no sistēmas nevar nevienu kartīti, kura jau ir iekļauta dokumentos, arī likvidācijas dokumentā.

Ja pamatlīdzekļu kartītes ir uzskaitē, tad tām ir jāpaliek ar statusu Ekspluatācijā.

Accepted solution
Rovena_Arise
PARTNER

autors Rovena_Arise

Ja pareizi sapratu vēlmi, tad iesaku uztaisīt PL likvidācijas dokumentu/us - lai neskartu virsgrāmatas datus, šie dokumenti var palikt statusā Izpildīts, tad atbrīvosies kartiņas jaunu PL ievadei.

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Likvidācijas dokumentu tomēr būs jāiegrāmato. Ir PL kurus vairs neizmanto. Jo atstājot Izpildīts statusā, inventarizācijas saraksta kopsumma būs mazāka VS virsgrāmatu. Vai pareizi saprotu?

Accepted solution
Rovena_Arise
PARTNER

autors Rovena_Arise

Jūs rakstījāt, ka dati ievadīti manuāli sākuma atlikumos, ja pareizi sapratu, tad ievadīti pa tiešo virsgrāmatā - Dokumenti->Virsgrāmata-> Sākuma atlikumi nevis caur PL bloku - Dokumenti->PL-> PL Sākuma atlikumi, tāpēc domāju, ka var būt situācija, kad šie likvidācijas dokumenti jāatstāj statusā - Izpildīts.

No grāmatvedības - virsgrāmatā PL kontos, PL nolietojuma kontos, datiem jāsakrīt ar datiem Atskaites - PL - PL bilance/ PL apgrozījums.

Ja PL kartiņa ir ekspluatācijā, bet reāli dabā šis PL vairs nav, tad likvidācijas dokumenti jāgrāmato, lai virsgrāmatā un atskaitēs parādās pareizi dati.

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Paldies.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām