atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

Highlighted
CHAMPION *

PVN kategoriju vienots skaidrojums

Jautājums par PVN kategorijām , likmēm  un to aprakstiem

 

Lūdzu vai programmas autori  nevar izstrādāt vienotu metodiku PVN kategoriju sarakstam, šo kategoriju pielietošanai , ieteikumus likmju izvietošanai , dokumentu tipu veidošanai un kādam mērķim kurš dokumenta tips pielietojams .

Kā arī vienotus ieteikumus PVN kategoriju un likmju realizācijai Horizonā.

Jautājumu aktualizēju jo līdz šim biju strādājusi ar viena konsultanta nostādnēm kā šo informāciju pielietot programmā. Tagad iznāca saskarties ar cita konsultanta sagatavotu programmu darbam un rodas problēma jo ir pilnīgi atšķirīga pieeja šim jautājumam. 

Savādāk ir situācija ka viena programma it kā būtu jābūt vienotam risnājumam bet tagad sāk izskatīties ka cik konsultanti tik risinājumi. 

Bez tam ja iespējams detalizētāku instrukciju  ( https://community.visma.com/t5/Zinasanu-baze/Ka-uzskaitit-pārdosanas-darijumus-ar-PVN-reversu/ta-p/1... PVN reversajiem ) noslēguma daļu . Teiksim tā pēc vairākkārtējām domu maiņām ( sākot ar - to nevar programmai iestāstīt līdz liekas ka var ) gribētos redzēt instrukciju  (vai vismaz atbildi - risinājumu no speciālista šeit ) kurā ir datalizēti aprakstīts šis teksta beigu variants. - kā to īsti izdarīt programmā saglabājot darba principu : " tikai nelabo grāmatojumus ar roku- ja viss pareizi ievadīts dators pats zin ko darīt" . 

Manuprāt jābūt vienotai sistēmai visās šis lietās savādāk mainoties likumam un iestrādājot jauno likumdošanu programmā daži lietotāji var saskarties ar problēmu- izdarīt varētu bet man tie burtiņi ( likmes pietrūkst) - vai kaut kas reāli lietotajos uzstādījumos kofliktē ar piedāvātajiem jauninājumiem programmā . 

21 ATBILDES 21
Highlighted
CHAMPION ***

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Labdien, Gunta!

Šis jautājums, kuru Jūs aprakstījāt ir diezgan plašs un ar vienu atbildi te gan nevarēs iztikt.

Ieteiktu sadalīt šo Jums interesējušo tēmu vairākas daļās, piemēram, PVN likmes un kategorijas , un Kontēšanas shēmas un konti -kur galu galā viss ir saistīts, bet atbildēt būs vieglāk.

 

Par situāciju ar konsultantiem, tad jāsaprot, ka katrs no mums ir mākslinieks un redz gleznu no sava skatu punkta un formulas diemžēl nav. Vienīgais es domāju, Jums ir jāpielāgo programmas darbs, kā Jums ir ērti, jo galu galā Jums ir jāstrādā ar to. 

 

Runājot par Reversu un citām PVN kategorijām - Nav jāveido katram darījumam savu kategoriju un PVN likmi, jo vienu un to pašu var izmantot daudziem gadījumiem vienkārši izveidojot citu kontešanas shēmu ar sakonfigurētiem kontējumiem, kur izmantosiet tās pašas kategorijas un izveidojot atsevišķu dokumentu tipu, kurš tad attiecīgi izmantos šo kontēšanas shēmu savām vajadzībām. Mums, piemēram, ir tikai 5 PVN kategorijas, bet likmes 6, kur katra ir unikāla un savām vajadzībām, tomēr katru no likmēm var izmantot vēl 6 gadījumiem (pēc pazīmes A-F PVN kategorijās).

 

Kā sakonfigurēt kontējumu shēmas un kā atrast optimālo variantu? 

- Nākt ar konkrētiem piemēriem un vajadzībām, ko var reāli atrisināt; aiziet ciemos pie kāda un uzzināt, viņu pieredzi un paskatīties, kā citi lieto un atrisina kādas problēmas; izveidojiet testa darba vidi un pamēģiniet izveidot un mainīt parametrus un skatīties, kas mainās un tāda veidā saprast, jo kas ir labāks par pašu iegūto pieredzi.

 

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Piekrītu Guntai, ka PVN tēma būtu ļoti vērtīga - sākot ar ieteicamo konta plāna izveidi (tieši pvn kontu grupējumu ziņā), ar kategoriju skaidrojumiem un visu to, ko šī ieraksta autore jau minēja.

 

Lai gan tēma ir plaša, domāju, ka ir iespēja izveidot saprotamu skaidrojumu, ar to, kā būtu ieteicams veidot PVN uzskaiti tieši Horizon programmā, kā arī kā veikt izmaiņas, mainoties likumdošanai.

Highlighted
CHAMPION *

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Paldies par atsaucību. Vitālijam.

Redzēju arī palīdzības piedāvājumu vecajā forumā- Atvainojiet nebiju lepna bet  neizgāju uz kontaktiem fiziski laika trūkuma dēl . Ir gada beigas tāpat kā visiem grāmatvežiem 

Būtībā par saņemšanas (pirkšanas) pusi man problēmas vispār neeksistē. Problēma veidojās  vienā realizācijas pavadzīmē mēģinot iekļaut parasto un reverso PVN . ( atbilstoši iepriekš atsaucē pievienotā dokumenta noslēguma daļai.)  Taču tagad liekas ka " izpīpēju" arī šo problēmu - vienkārši izskatās ka juāveido 2 ( vai praktiski 36) realizācijas dokumentu tipi:

Kompleksā ( gan reversā PVN prece  gan parastā PVN prece PVN) -realizācija PVN maksātājam-

Kompleksā ( gan reversā PVN prece  gan parastā PVN prece PVN) -realizācija PVN nemaksātājam-

Kompleksā ( gan reversā PVN prece  gan parastā PVN prece PVN) -realizācija EKA -

šai gadījumā izmantojot PVN likmes indikatoru ir iespējams norādīt atškirīgus ieņēmumu kontus atkarībā no tā vai PVN reversajam tiek piemēroti pārdošanā PVN reversā nosacījumi ( PVN maksā pircējs) vai tiek piemēroti 21% vai 12%  ja to paredz likums likme.

Šeit radās paredzamā problēma:

A;B;C ( PVN likmes normālas realizācijas gadījumā)

E=21% reversā PVN likmēm

F=PVN 0%

Paliek tikai E- kas škiet ka ievajadzēsies kokmateriāla ( malkas) PVN aprakstam jo tur parādās likme 12% 

Nu un tūlīt jau burtu limits ir arī izsmelts 

FMS instrukcijā ir norāde- izdala atsevišķu burtu.... bet neviens vārds kā iestāstīt programmai  ka pircējs ir vai nav PVN maksātājs - tas nosaka kurā ieņēmumu kontā un tālāk PVN deklarācijas rindā ieņēmumi. 

Vai bija grūti ( ja es esmu pareizi izdomājusi) pierakstīt līdz galam  . " Veido atšķirīgus dokumentu tipus kuriem piesaista atšķirīgas kontējumu shēmas kurās izmantojot likmes indikatorus ieņēmumus iegrāmato nepieciešamajā kontā. " 

 

 

 

Highlighted

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

PVN ir plaša tēma, un Horizon konfigurācijas iespējas arī tādas ir. Vienota metodika tamdēļ arī nav tapusi, jo būvmateriālu tirgotājam nederēs tas pats kas grāmatu veikalam, pašvaldībai vai zemnieku saimniecībai, u.tml.
Taču par vadlīnijām un ieteikumiem, protams, domājam. Tāpēc tagad ir tāds community 🙂 Par konkrēta Horizon konfigurācijas niansēm vislabāk noteikti būs vēsties pie sava konsultanta. Jā, katram konsultantam var un drīkst būt atšķirīga pieeja, ja vien rezultāts abas puses apmierina. Ja neapmierina, tad kautkas jāpamaina.

Īsumā par kokrēto tēmu:
PVN likmes - šeit definē tikai nosaukumus. Piemēram: A-standartlikme, B-samazinātā, C- otra samazinātā, D-reversā pārdošanai u.tml. Likmes piekārto Nomenklatūrām/pakalpojumiem. Šo skaits ir ierobežots, jo tik iespēju ir arī kases aparātiem.
PVN kategorijas - šeit definē pārējo - pašu procentu, kādu pazīmi vajadzēs PVN pielikumos, vajag/nevajag iekļaut apmaksā, uz kādiem kontiem grāmatot. Kategoriju piesaista klientam, dokumenta tipam.
Dokumentu tipi/Kontējumu shēmas - ļoti atkarīgs no dokumentu ievadītājiem. Dažreiz labāk, ka ir katram gadījumam savs dok.tips ar noklusēto kategoriju un kontējumu shēmu, citreiz lietotājiem labāk patīk, ka dok. tipu ir mazāk, un ka paši var kategoriju un shēmu izvēlēties. Bet tas tajos gadījumos, kad cilvēks labi saprot, ko dara.
Par instrukcijām - protams, ka vienmēr var aprakstīt vēl un vēl detalizētāk. Jāsabalansē tikai lappušu skaits, lai cilvēkam atverot nezustu vēlme izlasīt 🙂 Minētās instrukcijas "alternatīvā varianta" apraksts ir domāts lietpratējiem.

Kā lasu pēdējā komentārā, tad ir izdevies to lietu saprast 🙂

Highlighted
CHAMPION ***

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Ja skatīties piemēru augstāk, tad es būtu darījis šādi :

Nav jāvelta atsevišķs burts speciāli Reversam.

Var izmantot tos pašus ABC, jo pēc būtības PVN likmes nemainās.

1)Nepieciešams izveidot jaunu PVN kategoriju speciāli darījumiem ar Reverso PVN un kategorijā nozīmēt katrai likmei Uzkrājuma un norēķina kontus;

2) Izveidot jaunu saņemšanas dokumentu tipu, kurā būs iekļauta R PVN prece (diemžēl tādas pavadzīmes vajadzēs dalīt divas - atsevišķi ievadīt parasto preci un Reverso) un nosauciet "Saņemšanas pavadzīme ar reverso pvn"

3) Izveidojiet atsevišķo kontējumu shēmu šim dokumentam ar tiem pašiem indikātoriem kā normālai precei, kur salikt ailes ar atbilsošiem kontējumiem attiecīgām likmēm un summām.

4) dokumentu tipam piesaistīt izveidoto kontējumu shēmu pēc noklusējuma.

 

EKAs kontēšanas shēma būs jāveic pilnveidojumi, lai kontēšanas shēma spēj atpazīt preci ar Reverso PVN, piemēram, ja tā ir atsevišķa preču grupa, tad tai pielikt klāt Grāmatojumu Indikātoru (paņemot grupu uz labošanu) un tad pēc tas atpazīt preci un attiecīgai grupai pielikt kontējumus jau esošajā kontēšanas shēmā EKAi.

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Vai lūdzu varētu izvērstāku skaidrojumu par PNV indikatoru lietošau "alternatīvā varianta" gadījumā. 

Šobrīd sanāk, ka veidojot pārdošanas dokumentu ar dažādām PVN likmēm, likme ir piesaistīta precei un realizācijas konts attiecīgi saskaņā ar likmi. Bet gadījumā, kad tai pašai precei jāpiemēro PVN vispārējā gadījumā, likme paliek tā pati un kontējās kā reversais darījums....

CHAMPION *

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Viedoklis- bet neesmu paguvusi pārbaudīt  tā kā garantiju ka pareizs nedodu : 

Kompleksā ( gan reversā PVN prece  gan parastā PVN prece PVN) -realizācija PVN maksātājam -

 

Izskatās ka Jūs šo izveidojiet un lietojiet 

bez tam:

 

Kompleksā ( gan reversā PVN prece  gan parastā PVN prece PVN) -realizācija PVN nemaksātājam-

Šeit piesaista PVN maksātāja kategoriju PVN nemaksātājs kurā norāda ka reversajam PVN izmantotā likme ir nevis (v- neiekļauts apmaksai )bet ( tukš- tas ir iekļauts apmaksai )

Atbilstoši aprakstot kontējuma shēmu 

Jālieto realizācijas pavadzīmes tips atkarībā no tā bai pērk PVN maksātājs vai nemaksātājs 

Vēlreiz uzsveru- neesmu dabā izmēģinājusi bet šo variantu izdomāju kad atdūros pret to pašu problēmu kur Jūs 

Highlighted
CHAMPION ***

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums


Stikls rakstīja:

Vai lūdzu varētu izvērstāku skaidrojumu par PNV indikatoru lietošau "alternatīvā varianta" gadījumā. 

 


Risinājums pie pārdošanas - 

Jums vajadzētu būt, ka preces ir saliktas Nom.Grupās programmā. 

Attiecīgi, piemēram, mums ir Kokmateriāli (grupa) un zem tās ir preces.

Paņemam šo Grupu uz labošanu un sadaļā Grāmatojumu indikātors ieliekam kādu burtu, kuru izmantosiet preces identifikācijai, piemēram, A. 

 

Kontējumu shēmā veidojam jaunu grāmatojumu sadaļu - 

Pieliekam "Nomenklatūras rinda",  Indetifikātorā izvēlamies mūsu iepriekšizvēlēto Grāmatojuma indikātoru grupai (A).

Un attiecīgi ieliekam kontus zemāk, kur ko pārvietot un kur ko grāmatot. 

 Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Paldies, Gunta!

Šis varētu būt risinājums, tikai vai tas pareizi atspoguļosies arī PVN deklarācijas pielikumā?... 

Highlighted

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

(updated by Raita Reine VISMA ‎20-02-2018 14:14 )

Domāti ir šie indikatori, ar kuru palīdzību var panākt atšķirīgu grāmatojumu - skatīt bildē.

 

indikatori.png

 

 

 

 

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Tad sanāk, ka katrai nomenklatūrai ar atšķirīgu PVN likmi būs atsevišķs kontējums sagatavē:

1.kontējums: Nomenklatūras rinda; indikators: PVN likme A

2.kontējums: Nomenklatūras rinda; indikators: PVN likme D (reversam)

vai tā?

 

Highlighted

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Tā kā atšķirīgu vajag tikai tai rindai, kur reversā likme, piemēram D.

Tad 

1.kontējums: Nomenklatūras rinda; indikators - nav - tāda kā ir šobrīd

2.kontējums: Nomenklatūras rinda; indikators: PVN likme D, kredītā vajadzīgais ieņēmumu konts 41.1. rindai.

3.kontējums: Nomenklatūras rinda; indikators: PVN likme D, pārējais tāpat kā šobrīd, tikai summa reizināta ar koeficientu -1.

Resp. tā doma ir tāda, ka tikai reversajai likmei taisa atšķirīgu grāmatojumu, un no kopējā to atņem nost. lai nav jātaisa visām likmēm, kas var būt. Ja ir tikai A un D, tad var taisīt tikai 2 kontējumus.

 

Bet tā ka konfigurācijas mēdz būt dažādas, tad vislabāk te tomēr būs pakonsultēties ar savu konsultantu.

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Paldies par atbildi, bet PVN deklarācijā tik un tā PVN summa rādās pretim summai, kurai piemēro reverso PVN, nevis pretim summai, kurai piemēro vispārējā gadījumā... Vai pie PVN grāmatojuma arī jāliek likmes identifikators kontējuma shēmā?

Highlighted
CHAMPION ***

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Jā, ir jāliek

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
Highlighted

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Ja III. pielikumā dokuments tiek sadalīts 2 rindās (41. un 41.1 rindām), bet PVN summa ir pie nepareizās (41.1.r.) ailes, tad jāliek laidiens 510.20, jo vecākos bija šāda problēma novērota un tika labota.

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Paldies par operatīvām un noderīgām atbildēm! 🙂 Ja pareizi saprotu, tad jaunais laidiens ir jau pieejams... mūsu konsultanti būs to nogulējuši :)))

 

 

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Paldies! 🙂

Highlighted

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

@Stikls - jā, jaunais laidiens bija pieejams jau pagājušo ceturtdien. 

https://horizon.lv/lv/zone/versions/

 

Lai veiksmīga diena!

Highlighted
CHAMPION *

Tēma: PVN kategoriju vienots skaidrojums

Papildjautājums Raitai Reinei .

Ja  nu nemāku ieraudzīt  tad  kur var iestāstīt?

Tātad indikators piesaistās nomenklatūrai . 

Kur un kādā veidā iestāsta ka preci pārdod PVN maksātājam vai nemaksātājam 

Vienā gadījumā reversā prece iet pēc normālā PVN nosacījumiem otrā gadījumā- reversā PVN nosacījumi.

Kā jau iepriekš minēju es redzu risinājumu- dokumentu tips-

realizācjia PVN maksātājam

un

realizācija PVN nemaksātājam Jeb 1 dokumentu tips un pielietot individuālās kontējums shēmas kuras grāmatošanas laikā pēc vajadzības maina . 

Ja ir vienkāršāks risinājums- dodiet lūdzu padomu .

Ja atkal kā saka no Talsiem uz Rīgu braucu caur Ventspili... Mērsragu un vēl nezin kādas cilpas metu pasakiet lūdzu taisno ceļu .