atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Sanda
CONTRIBUTOR **

Pamatlīdzekļa iegāde ar vairākiem attaisnojuma dokumentiem

autors Sanda

Sakiet, lūdzu, kā korekti pieņemt pamatlīdzekli, ja tā izveidošana sastāv no vairākiem attaisnojuma dokumentiem - piem., transporta pakalpojumi, uzstādīšanas izmaksas? Paldies!

2 ATBILDES 2
Accepted solution
Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien!

Jūsu aprakstītajā situācijā ir vairāki iespējamiem risinājumi.

Ja visas darbības grib veikt pamatlīdzekļu modulī.

1.variants.

Ar iegādes dokumentu izveido pamatlīdzekļu kartīti statusā “Saņemts”. Visas papildus izmaksas ar rekonstrukcijas dokumentiem, pievieno klāt izveidotajai kartītei. Kad visas izmaksas uzkrātas, tad ar “Nodots ekspluatācijā” dokumentu maina kartītei statusu.

 

2.variants.

Ja izmaksu uzkrāšanas process ir ilgstošāks, tā ir nepabeigtā būvniecība, tad var arī veidot atsevišķu kartīti nepabeigtai būvniecībai. Tā pat ar rekonstrukcijas dokumentu uzkrāj visas izmaksas. Kad process pabeigts, ar likvidācijas dokuments slēdz nepabeigtās būvniecības kartīti un ar iegādes dokumentu izveido jaunu pamatlīdzekļa kartīti.

 

Un vēl ir 3.variants – summas no visiem attaisnojuma dokumentiem uzkrāj tikai virsgrāmatā pamatlīdzekļu izveides kontā. Un pēc tam par kopējo summu izveido pamatlīdzekļu modulī kartīti un ar iegādes dokumentu to ņem ekspluatācijā.

 

Sanda
CONTRIBUTOR **

autors Sanda

Liels paldies Jums!