atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Par kādām tēmām vēlaties lasīt Community?

autors Mija Zaļūksne (Atjaunots ‎30-07-2018 16:44 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Lai Community sniegtu lielāku pienesumu Jūsu ikdienā - priecāsimies, ja pie šī ieraksta komentāros dalīsieties ar idejām, par kādām tēmām vēlētos lasīt rakstus/redzēt video no mūsu Horizon ekspertiem.

 

Šeit droši variet dalīties arī ar citām idejām, lai Community kļūtu vēl labāks un Jums kā lietotājiem draudzīgāks. 🙂

32 ATBILDES 32

autors Vitālijs Puškovs

Kādu atšifrējumu? Jebkurā sarakstā uzspiežot un sarakstu ar labo peles pogu, parādās iespējamās darbības ar sarakstu + pie darbībām parādās īsās kombinācijas. Kartītē kombinācijas strādā pēc principa Ctrl + pirmas sadaļas burts. Piemēram,  Ctrl+ C (Cenas)

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

      Man jau ir ierosinājums, kuru varētu ielikt tēmā "Izstrāde/Jauninājumi". Horizon izskatos ne vienmēr kolonnu galviņās ne vienmēr redzama visa informācija, kas būtu nepieciešama lietotājam. Parasti tur ir sistēmas tehniskais nosaukums, kas ne vienmēr korekti atspoguļo informācijas saturu. Manā gadījumā (skat. attēlā) kolonnu galviņās ir "M _6.Daudzums", "M1_4.Daudzums", utt.. Novietojot peles kursoru uz kolonnas galviņas, uz brīdi ir redzams informatīvais lodziņš (ScreenTip) ar to pašu nosaukumu. Parastajam lietotājam tas ir grūti saprotams.

izskats.JPGVajadzētu, lai šo ScreenTip lodziņu lietotājs varētu rediģēt, ierakstot plašāku info par datiem, kuri atrodas kolonnā, piemēram "Mājas dzīvokļu skaits", "Mājas ūdens m³", utt.. Otrs variants - lietotājs šo papildus info pievieno komentāru veidā, līdzīgi kā Excel šūnām. Es zinu, ka Atskaišu redaktorā varam noformēt pārskatus pēc vēlēšanās, bet būtu vieglāk strādāt, lai jau sākotnējā izskatā būtu maksimāli korekta un saprotama informācija pieejama.

autors Raivis Bīskaps

@AndisN - Paldies par ierosinājumu!

 

Vai variet atsūtīt informāciju par konkrētiem laukiem, kuru nosaukumi neapmierina? Iespējams varam veikt labojumu konkrētās vietās un nosaukt laukus saprotamāk.

  

Kompleksa risinājuma izveide būs diezgan sarežģīta un laikietilpīga, tādēļ gribētu dzirdēt arī citu klientu viedokli, vai šāda iespēja būtu noderīga un praksē reāli tiktu lietota? Jāņem vērā, ka kādam būs jākonfigurē šie lauki un varbūt nav lietderīgi to darīt katrā uzņēmumā atsevišķi.

 

Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

Precizēšu problēmu.

@AndisNsavā komentārā runā par lietotāja definētajām mājas mainīgo vērtību kolonnām. Mājas mainīgajam ir kods un nosaukums. Problēmu sagādā tas, ka izliekot izskatā šādu kolonnu, tās galvā parādās mainīgā kods nevis mainīgā nosaukums.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Paldies par precizējumu! Visi vēlamies lietotājiem maksimāli draudzīgu un saprotamu Horizon darba vidi.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Iespējams, ka šis izskats ir tikai specifiski mūsu uzņēmumam, kur izskatā "Mājas aprēķinu pārskats" ir aprēķinu sistēmas lauki "M _6.Daudzums", "M1_4.Daudzums", utt. (attēlā iepriekš), kur lietotājam parastajam ir diezgan pagrūti orientēties. Es jau nesaku, ka jāmaina sistēmas lauku nosaukumi. Es saku, ka ka informatīvajā lodziņā (ScreenTip), kurš uz 3 sekundēm parādās, novietojot peles kursoru uz lauka nosaukuma, ir bezjēdzīgi dublēt šo pašu lauka nosaukumu, kuru lietotājs jau tāpat nepārtraukti redz izskatā uz monitora (izņemot, ja šis nosaukums neietilpst izvēlētajā kolonnas platumā). Labāk būtu, ja uznirstošajā ScreenTip lodziņā būtu redzama lietotājam draudzīgāka informācija par izvēlēto lauku, piemēram, "Mājas dzīvokļu skaits", "Mājas karstā ūdens m³", utt.. Šīs informācijas koriģēšanas tiesības būtu administratoram.

Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Konkrētajā atskaitē minētie lauki ir NĪP māju mainīgie, kas nav sistēmas lauki, bet ir brīvi veidojami. Atskaitēs izliekot šo mainīgo vērtības tiek rādīts Mainīgā kods, jo nosaukums var būt garš. Attiecīgi - šie mainīgo kodi ir jāieliek lietotājiem saprotami.

Tāds pats princips ir ar īpašībām. Arī tur īpašības kods jāizdomā tāds, lai var saprast, kas tas par ciparu un varbūt arī kādā mērvienībā tas ir. 

Par izdrukām - pie kodu maiņas ir jāpārliecinās, vai gadījumā kādās izdrukās nav lietotās formulas atsaucoties tieši uz šiem kodiem, tad jālabo arī izdrukas.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Laikam neskaidri uzrakstīju jautājumus. Vēlreiz - es nevēlos, lai tiktu mainīti lauku nosaukumi un kodi, jo zinu, ka tas varētu ietekmēt saistītos datus, un ir darbinieki, kas operē tieši ar šiem datiem.

IneseC_VIVIO
CHAMPION *

autors IneseC_VIVIO

Vai lauku pārsaukšana nenograus attiecīgās vērtības izdrukas formās?

autors Raivis Bīskaps

@IneseC_VIVIO Principā nē, jo pārsaucot laukus nemainās datu struktūra. 

Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane

Par izmaiņām kas iespaido  jau agrāk funkcionējošas darbībās  ar dokumentiem  jeb nodrošina likuma izmaiņu ievērošanu darbā  . 

manā skatījumā šeit sadaļā jaunumi jeb pilnīgi atsevišķa sadaļā bez gariem komentāriem īsu ieraktu formā : piemēram mans skatījums uz šis informācijas pasniegšanu: 

Kad tika realizētas PVN izmaiņas: - ... versijā ... laidienā- izmaiņas programmā kas nodrošina reverso PVN...

vai šai gadījumā ... versijā .. laidienā- izmanīts pavadzīmju importa veidnis .

Vai pimēram  jaunās versijas uzlabojums kas grāmatvežiem ir būtisks: ... versija ... laidiens IIN aprēķins - nodrošināta iespēja uz darbinieka iesnieguma pamata nepiemērot neapliekamo minimumu. 

Ar piezīmi- ka šeit tiek ietvertas tikai būtiskās izmaiņas kas iespaido  būtiskas darba operācijas ar programmu.

Pārējais- kā līdz šim- izmaiņu aprakstos 

Man jau paši liekas ka diezgan centīgi izskatu versijās izveidojušas izmaiņas bet rodas pārsteigumi.

Piemēram jau aptuveni pus gadu izmantoju iespēju dokumentus importēt Horizonā no eksel faila. Ir izveidotas savas tabulas datu savietojamībai ar datu avota failu. 

Saņemšanas pavadzīmju importu veicu reizi mēnesī un šodien pēkšņi konstatēju ka izmainījies datu ienešanas šablons. (parādījusies lieka kolona) 

Ja šāda situācija būs iesācējam kam viss ir iedots gatavs priekšā pēc principa- Tu tikai nospied noteiktā secībā podziņas- dators pats zinās ko darīt. galvoju ka radīsies  problēma " bet man tā programma vakar darīja un šodien nedara. 

 

autors Vitālijs Puškovs

Uztaisiet - sadaļu -

  • Izstrāde/Jauninājumi -  iespēja izteikties vai iesniegt priekšlikumu par izstrādi, jaunuma ieviešanu. Tādejādi cilvēki spēs apvienoties zem vienas izstrādes, kuru varētu sadalīt savā starpā, ja vien visiem patīk ideja vai Visam paņem ieviešanu no savas puses.
  • Analītika - iespēja palīdzēt, ieteikt, izrunāt iespējas par preču, dokumentu, apgrozījumu analizēšanu izmantojot dažādus paņēmienus, rīkus un programmas uzņēmuma turpmāko pareizo lēmumu pieņemšanai

 

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"