Anonymous
Neattiecas

Rēķins ārvalstu valūtā

autors Anonymous

Labdien!

Saņemu rēķinu no Lielbritānijas USD valūtā. Vai jāvēr jauno kontu 71.. un kontu 53.. ar USD valūtu, jo programma neļauj iegrāmatot uz 71.. EUR kontu, izmētot paziņojumu - "Pievienojiet debeta kontu". Kā pareizi darīt?

3 ATBILDES 3
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine (Atjaunots ‎29-01-2019 17:52 autors Raita Reine VISMA )

Paziņojums "Ievadiet debeta kontu" parasti parādās, ja konts vispār ir tukšs.

 

Lai turpmāk redzētu norēķinus virsgrāmatā gan valūtā, gan pamatvalūtā (EUR)  ir jāveido piegādātāju  konti (53xx) pa valūtām. |zdevumu konti (7xx) gan ir vajadzīgi tikai EUR.

Dokumentu grāmatojumu logā ir redzams, kādas summas un kādā valūtā aiziet uz kuru kontu:usd.png

 

Apgādes atskaitēs apgrozījums veidojas dokumentu valūtā, un tad ir salīdzināms ar virsgrāmatas kontu apgrozījumu pa klientiem.

EUR summas vienmēr var redzēt, izliekot izskatā kolonas ar EUR vai "pamatvalūtā".

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Labdien! 

Es atrādu problēmu, mēs izmantojām pieskaitījumu - ienāk prece - viens rēķins nr.1 un piegādātājs nr. 1 ( rēķinā summa=summa apmaksai 2733,56 USD/prece + pieskaitījums transports 275 EUR(312,24 USD /programma pati aprēķina) = kopēja rēķina summa 3045,80 USD + PVN, ko aprēķina pati programma)   un arī rēķins nr.2 un pieg.nr. 2. (summa 275 EUR),  Rēķinām nr.1 pievieno pieskaitījumu - transporta pak., kuru man nevajag grāmatot, jo man grāmatojas rēķins nr.2. Programma neļauj man iegrāmatot rēķina summu 2733,56 USD, viņa prasa arī 312,24 USD, bet man tad kontos aizies dubultā. Ko darīt? Ja es nelieku ķeksi grāmatojot preti pieskaitījumām, man programma uzmēt vēl vienu rindu ar to pašu un prasa iegrāmatot. 

 

 

Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien,

Pieskaitījums par transportu ir jāgrāmato caur starpkontu, piemēram 54xx.

1) Rēķins/pvz no preces piegādātāja

D 211x   K 531x   2733.56 USD

D 211x   K 54xx   275.00 EUR

 

2) Rēķins par transportu no cita piegādātāja

D 54xx   K 531x  275.00 EUR

 

Par kontējumu shēmām vislabāk sazināties ar savu konsultantu, jo tur ir vairāki varianti, kā dabūt, lai tam pirmajam rēķinam kontējums izveidojas automātiski.

Transporta pieskaitījumam jābūt ar ķeksi "Nav klienta", lai tā summa neiekļautos preces piegādātāja summā apmaksai.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām