LieneJ
CONTRIBUTOR **

Sākotnējā ARF piešķiršana darbiniekam, kuram pārtērētas pieejamās atvaļinājuma dienas uz datumu.

autors LieneJ

Labdien,

Ir sekojoša problēma ar sākotnējā ARF piešķiršanu darbiniekam, kuram pārtērētas pieejamās atvaļinājuma dienas uz datumu.

Atbilstoši instrukcijai, tiek vadīts pēdējais neizlietotais darba gads. Tā kā izlietojums ir jau no nākošā darba gada, tad tas tiek vadīts attiecīgi ar mazāku atlikušo dienu skaitu. Pēc ARF izveides darbiniekam, ir bijusi jauna prombūtne, kas ir piesaistīta jaunajam ARF. Pēc mēneša, salīdzinot uzkrāto dienu skaitu Algās un ARF, veidojās atšķirība.

Atšķirība ir par dienu skaitu, kas jau ARF ir ievadīts kā izlietotas sākuma atlikumā un uz ievadīšanas mirkli Algās bija kā “-”dienas, bet ARF kā 0 uz datumu. Starpību skatu, ņemot vērā uzkrāto dienu skaitu par mēnesi.

 

Gribēju uzzināt kādi ir iespējamie risinājumi, lai ARF varētu piešķirt, negaidot, kad darbiniekam uzkrāsies dienas līdz  0 vai + dienām.

 

Piemērs ar cipariem: ARF ieviešanas mirklī Algās ir -4 dienas, ARF tiek ievadīts 16 pieejamās dienas (ARF tiek veidots par apmaksājamajām dienām). Salīdzinot Algas un ARF uz datumu Algās ir -4, bet ARF 0. Pēc ARF izveides ir prombūtne par 5 dienām. Salīdzinot uzkrājumu pēc mēneša uz datumu Algās un ARF ir sekojoši rezultāti: Algas -7, ARF -5.

4 ATBILDES 4
Accepted solution
Ieva Ēvalde
VISMA

autors Ieva Ēvalde

Labdien, @LieneJ!

 

Ja pareizi saprotu, tad sākuma atlikuma ievade tiek veikta jaunā Horizon datu bāzē, kur iepriekšējo datu nav.  Ja tā, tad ARF atskaitē līdz brīdim, kad dienu uzkrājums ir pozitīvs, atlikumu rāda 0. Tas ir tādēļ, ka sistēmā nav ievadīti iepriekšējie dati, no kuriem negatīvais atlikums radies.

 

Šajā gadījumā nav nepieciešams vadīt ne korekcijas, ne arī mainīt ARF periodu. Ja, piemēram, Jānim uz 01.12.2021. ir pieejamas 16 darba dienas par periodu 01.11.2021. - 30.10.2022. tad tieši šādi arī sākuma atlikums jāievada:

Ievavalde_0-1638799852094.png

 

LieneJ
CONTRIBUTOR **

autors LieneJ

Paldies, šis ir risinājums manai problēmai:

 

“ […] ARF atskaitē līdz brīdim, kad dienu uzkrājums ir pozitīvs, atlikumu rāda 0. Tas ir tādēļ, ka sistēmā nav ievadīti iepriekšējie dati, no kuriem negatīvais atlikums radies.”

 

Salīdzinot Algas un ARF uz 30.11. izskatās, ka cipari ar ko man ir jāstrādā, funkcionē tieši tā pat, kā 0 līdz periodam, kad dienas sāks uzkrāties pozitīvi. Manā gadījumā, tuvoties 0 un pēc tam izmainīties uz pozitīvu ciparu.

Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane

Pamēģiniet:

Ievadot ARF sākuma atlikumu norādiet pirmo periodu kurā faktiski ir atlikumā dienas - par periodu- nepilns darba gads- tas posms par kuru ir atlikumā atrvaļinājuma rezerve( sākums neatbilst darba gada sākumam bet datumam no kura veidojas neizmantotās dienas.

ja netiekiet galā (neļauj labot sākuma atlikumu- sagatavojiet

ARF dokumenti- nostājas uz attiecīgo periodu :jauns KOREKCIJAS DOKUMENTS

Ar šo dokumentu var sakārtot visas ARF datu neatbilstības (palielināt vai samazināt fonda atlikumu dienās. )

LieneJ
CONTRIBUTOR **

autors LieneJ

Paldies par atbildi.

 

Sākotnējais ARF tiek ievadīts tieši, kā Jūs aprakstāt un pieejamo dienu skaits darba gadā (ņemot vērā datumu no kura sāk uzkrāties dienas) veidojās pareizi.

 

Padoms par korekcijām noderēja, bet īsti neatrisināja tieši šo problēmu, jo pieejamais dienu skaits pašā fondā ir korekts, bet tas nekorekti atspoguļojas visur, kur skatās uzkrātās dienas uz datumu no ARF (tai skaitā HOP) līdz mirklim, kamēr nosdzās pārtērētās dienas, jo dienu skaits (4), kas ir ievadītas jau kā izlietotas sākuma ARF, neveido matemātisku starpību, jo tās vairs programma neņem vērā kā skaitli (pie šī nonācu, izmēģinot korekcu ievadi).

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām