AndisN
CHAMPION **

Sistēmas pārvaldība. Kā Horizon'ā izveidot un realizāt makro komandu projektu?

autors AndisN

Pieredzējuši MS Excel lietotāji zina, ka šajā vidē ir iespējams bez programmēšanas iemaņām, soli pa solim izveidot vairāku komandu secīgas izpildes projektu - Makro, lai atvieglotu lietotāju rutīnas darbu, ja daudz komandu noteiktā secībā ir jāizpilda bieži un atkārtoti. Strādājot ar NĪP moduli, ik mēnesi saskaros ar šādu problēmu, gan veicot latentā perioda aprēķinu, gan veicot mājas apjoma aprēķinus, gan sagatavojot informāciju rēķiniem un ģenerējot pašus rēķinus. Piemēram, rēķinu sagatavošanas vienā no nobeiguma stadijām, lai no dzīvojamās mājas Apjoma aprēķina nonāktu līdz NĪP rēķiniem Izpildes stadijā, man šobrīd katrai no 40 adrešu grupām, katrā ciklā atkārtoti ir jāveic 12 peles klikšķi, kopā 480 klikšķi, ar gaidīšanas periodiem komandu izpildes laikā, un nepārtrauktu uzmanības veltīšanu datora ekrānam. Viens cikls sastāv no:

I. Izvēlas adrešu grupu -
1. click - "Pārlasīt" (pēc tam, gaidīšanas laiks vidēji ~ 1 minūte)
2. click - "Apstiprināt"
3. click - "Maksas aprēķins"
4. click - izņemt atzīmi no "Kavējuma naudas aprēķins"
5. click - "Turpināt" (pēc tam, gaidīšanas laiks vidēji ~ 4 minūtes)
6. click - "Pabeigt"
7. click - Cntr+A - iezīmēt visu
8. click - "Darbības"
9. click - "Izpildīt"
10. click - ielikt atzīmi "Lietot dokumenta datumu"
11. click - "Labi"
12. click - "Aizvērt"

Lietotājs, ja varētu ierakstīt un saglabāt visas šī cikla komandas šādā secībā vienā "makro" projektā, šajā gadījumā katrai adrešu grupai samazinātu rutīnas darbu līdz 2 peles klikšķiem -

  1. Izvēlēties adresi
  2. Ģenerēt un izpildīt rēķinus (lietotāja sagatavotais komandu kopums).

Kļūdas gadījumā, komandu izpilde būtu jāpārtrauc un jāizvada informatīvs paziņojums. Lai atrastu kļūdu, jābūt iespējai projektu izpildīt soli pa solim. Horizon'ā esošie "Automatizētie darbi" šajā gadījumā nederēs, jo lietotājs nekad nevar iepriekš paredzēt laiku, kad nepieciešamie darbi būs gatavi izpildei.

Es saprotu, ka šāda, lietotāja līmenī "Apvienota komandu ierakstīšanas un izpildes" projekta izveide ieviešana Horizon'ā nav iespējama tūlītēji, bet iesaku ieplānot kādā no nākošajām versijām.

4 ATBILDES 4
Accepted solution
Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

autors Aldis_PC_Konsultants

7.-12. soli var aizstāt ar vienkāršu automātisko darbu "NĪP rēķinu izpilde", ko serveris veic ar noteiktu regularitāti, piem. 1x sundā izpilda visas NĪP rēķinu sagataves.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Paldies! Notestēsim. Laimīgs robots

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Automatizētais darbs "Rēķinu izpilde" reāli ietaupa laiku rēķinu sagatavošanai. Tikai pašam jāatceras aut.darba konfigurācijā katru mēnesi datumus nomainīt. Laimīgs

autors Mija Zaļūksne

Prieks dzirdēt, ka iespējams ietaupīt laiku! 🙂 Paldies, ka padalījāties!