atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Gunta Germane
CHAMPION *

Tēma: POS darījumi

autors Gunta Germane

Man radās jautājums par fiskālā režīma pārveidošanu - pielāgojot šodienas situācijai. 

Praksē rīkojamies sekojoši:

Lai nodrošinātu noliktavas uzskaites saglabāšanu ( no kases aparāta informācija uz Horizon netiek sūtīta) 

izmantojam veco dokumentu tipi fiskālā pavadzīme- sagatavojam rēķinu pavadzīmi kuras apmaksa tiek veikta EKA . Kases čekā norādam pavadzīmes informāciju par kuru veikta samaksa . Čekā nav detalizēta informācija par pārdoto preci.

Vis idejā bija labi līdz brīdim kad sapratu ka pavadzīmes datorā "uzkaras" kā neapmaksāti dokumenti. Protams var izslēgt šos dokumentus no realizācijas sistēmas ar pazīmi neuzskaita bet manuprāt zuda iespēja pilnā apmērā pārskatīt informāciju apmērā kādā uzskatīju par nepieciešamu . 

Būtu ideāli ja vecais fiskālais čeks tiktu aizstāts ar dokumentu pamainot nosaukumu un būtu iespēja veidot fiskālo čeku ( jaunā nosaukuma apmaksas dokumentu) bez piesasaites kases aparātam.

Pašlaik esam spiesti nodrošināt apmaksas fakta reģistrēšanu manuāli veidojot samaksas dokumentu. 

Izmantojam 2 variantus: 

ja klientam nevajag EKA čeki ar rekvizīitiem izveidots 1 nosacītais klients " pircējs - samaksa EKA" lai nav katram dokumentam jāreģistrē apmaksa individuāli izveidoju papildus dokumentu tipu EKA fiskālo pavadzīmju apmaksa un par dienas kopsummu veidojam 1 atpakaļsaņemšanas pavadzīmi ( EKA fiskālo pavadzīmju  apmaksas dokumentu) kuram piesaistam visas attiecīgās dienas pavadzīmes. 

Ja fiskālā pavadzīme ir uz klienta rekvizītiem katru dokumentu individuāli ar roku apmaksājam veidojot apmaksas dokumentu ( šai gadījumā man ērtāk un laika ziņā mazietilpīgāk  likās debitora parāda dzēšana)

Būtu veco fiskālo čeku- atvietojošs dokuments ( sauciet šo dokumentu kā ienāk prātā- tikai ne fiskālais čeks) kuru ģenerē identiski kā agrāk fiskālo čeku ( tikai bez piesaistes kases aparātam) 

Protams šis risinājums ir izmantojams ja nav milzīgi daudz realizācijas gadījumi. un tehniski pircēja apkalpošanas laikā ir iespējams noformēt Fiskālo pavadzīmi Horizonā. 

Būtu interesanti dzirdēt izstrādātāju pārstāvju viedokli par šāda veida dokumenta radīšanu. Protams man kā lietotājam šķiet kas tur sevišķs- izņemiet no vecā fiskālā čeka komandu posmu kurš paredzēja piesaisti EKA , pārsauciet citā vārdā un būs apmierināts lietotājs  . Izstrādātājiem jāparedz katra nianse ( saprotu ak tas nav tik vienkārši kā no malas izskatās bet"pamest"  idejas ceru ka drīkst) . - lētāk būs atsevišķām lietotāju grupām šādi risināt jautājumu nekā maksāt par kaut kādiem papildus blokiem .

 

4 ATBILDES 4

autors Lana Garonska

Izlasīju Jūsu aprakstīto procesu un gribētu padalīties ar ideju.

Redzu šobrīd procesu šādi:

1) Jūs veidojat pārdošanas dokumentus kā līdz šim un pie Izpildes atzīmējat "Čeks"

2) Sistēma uzģenerēs fiskālo čeku, kurā norādīsiet ar kādiem samaksas veidiem klients norēķinās

3) Saglabājot šo fiskālo čeku svarīgi!!! izņemt "keksi" pie Izpildīt. Lai šis fiskālais čeks saglabājas statusā "Sagatave"

4) Kases aparāts, cik saprotu, jau tagad dzīvo autonomu dzīvi. Kasē tad iesit tikai kopsummu un maksājumu veidus (ja nepieciešams, tad rekvizītus).

5) Horizonā pēc tam no fiskālo čeku saraksta Dokumenti->Kases sistēmas->Fiskālie čeki veic konkrētā čeka izpildi un grāmatošanu ja nepieciešams. Šeit Svarīgi-Darbības->"Izpildīt bez drukāšanas".

Izpildit bez drukasanas.png

6) Horizonā pēc tam ir iegūstamas atskaites: Atskaite->Kases sistēmas->Fiskālie čeki pa maksājumu veidiem->Kurā varētu salīdzināt čekus pa dienu izveidotos ar kases Z-atskaiti.Atskaite_Fiskalais ceks pa maksašanas veidiem.png

 

Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane

Jau mēģināju tā bet ir problēma" 

 

nav serveris un ar to dzīve beidzas. 

Pielikumā fails ar bildēm pa darbību posmiem. 

Šeit nepratu ievietot ekrāna izgriezumus bet Wordā tieku galā 

 

 

Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane

Lai ir pilna informācija par situāciju.

2018 gadā bija vecais kases aparāts un funkcionalitāte fiskālā pavadzīme- fiskālais čeks darbojās pilnībā. 

2019 gadā nomainījām kases aparātu un tā kā nedrīkst sūtīt no Horizona datus uz EKA tad savienojums ar šo kases aparātu netiek veidots .( no šejienes pēc manām domām paziņojums par kļūdu) .

Mēģinājums ģenerēt fiskālo čeku beidzās tā kā aprakstīju. 

Vai pastāv kāda iespēja izmantot šo funkcionalitāti šai gadījumā- tas ir bez savienojuma ar kases aparātu 

Accepted solution
Lana Garonska
VISMA

autors Lana Garonska

Šeit, kā risinājumu redzu, ka būtu jāizveido "fiktīvs" fiskālais tīkls. Pamatdati->Kases saistēmas->Fiskālo printeru tīkli-> veidojiet jaunu kurā aizpildiet minimālu informāciju:

1) Pamatdatos: Kodu, nosaukumu un PVN kategoriju

2) Informācijā par pieslēgumu visur var salikt, piemēram, "1".

3) Lietotāji: jānorāda tie lietotāji, kas veidos fiskālos čekus.

Tad vajadzētu strādāt iepriekš aprakstītajam scenārijam.Fiskalais tikls.png