Gunta_B
CONTRIBUTOR **

Ūdens aprēķins dzīvojamā mājā.

autors Gunta_B

Labdien! Saskaņā ar MK Nr.1013 29.punktu, ja dzīvokļa īpašnieks nav iesniedzis informāciju par ūdens patēriņa skaitītāja rādījumu, tad ūdens patēriņu aprēķina, ņemot vērā konkrētā atsevišķā īpašuma vidējo ūdens patēriņu par pēdējiem trim mēnešiem.

Praksē gadās, ka pēc vidējā patēriņa aprēķina veikšanas, aprēķinātais ūdens daudzums pārsniedz mājas kopējo ūdens patēriņu (pēc mājas ūdens skaitītāja).

Kā šādā gadījumā var izpildīt MK noteikumu Nr.1013 22.punkta prasību, kas saka, ka “dzīvokļu īpašniekiem aprēķinātais ūdens patēriņš nedrīkst pārsniegt dzīvojamai mājai piegādātā ūdens apjomu”?

3 ATBILDES 3

autors Ilga Andersone

Paldies @AndisN par viedokli.

Kopumā jautājums nav tik ļoti saistīts ar sistēmas iespējām kā ar jūsu biznesa procesiem.

Domāju ka iepriekšējos komentāros varianti ir labi aprakstīti.

Vairumā pie mūsu klientiem esmu novērojusi, ka negatīvā starpība tiek atstāta un sadalīta atbilstoši uzņēmumā noteiktajam.

Ja vēlaties klātienē parunāt ar citiem biznesa pārstāvjiem mēs rīkojam tikšanos par ūdens starpību jautājumiem jau nākošnedēl, 22.01.

https://www.visma.lv/pasakumi/aktualitates-apsaimniekosanas-un-komunalo-pakalpojumu-uznemumiem/

AndisN
CHAMPION **
AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

       Gadījumos, kad mājas ievadā ūdens patēriņš sanāk mazāks, nekā dzīvokļos kopā ņemot (t.sk., vidēji aprēķinātos apjomus), es manuāli koriģēju skaitītājiem vidējo aprēķinu. Vispirms izvēlos skaitītājus ar lielāko vidēji aprēķināto apjomu. Pārvēršu rindu sagatavē, katram gadījumam pārkopēju oriģinālo ūdens apjomu uz Piezīmju aili, un tad ailē "Daudzums iev. ievadu man nepieciešamo apjomu (kas var būt arī nulle), Daudzuma tips norādu "Importēts vidējais", un apstiprinu. Vajadzības gadījumā atkārtoju šo procedūru citiem vidējiem.

      Neesmu drošs, ka šis ir optimālākais korekciju veids, darbs ir laikietilpīgs, bet vēlamo rezultātu sasniedzu.

      Vēl jau pastāv iespēja ūdens starpības dzīvokļiem aprēķināt ar mīnus zīmi, to es daru, ja nav vidējo apjomu, ko koriģēt, un nekā citādi nevaru samazināt dzīvokļu ūdens kopapjomu, bet tad izvērtēju, vai ūdens starpības korekcijas ar mīnus zīmi dalīt uz visiem mājas dzīvokļiem, vai tikai uz tiem, kam iepriekš ilgstoši rēķinātas starpības plusā.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām