Juris999
CONTRIBUTOR **

VSAOI

autors Juris999 (Atjaunots ‎22-08-2018 09:12 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Vai kāds var ieteikt, kā atrisināt to, lai aprēķinot algas, tiktu rēķināts sociālais nodoklis arī? Šobrīd visu rēķina, izņemot VSAOI.

4 ATBILDES 4

autors Anita Barbane

Labdien,

nepieciešams pārbaudīt VSAOI tabulā lauku "Ieturējuma veids darba ņēmēju daļai" - vai norādītais ieturējuma veids ir īstais. 

Šāda situācija bieži gadās, ja DŅ soc.nodoklim izveido jaunu ieturējuma veidu un aizmirst to norādīt VSAOI tabulā.

 

Juris999
CONTRIBUTOR **

autors Juris999

Paldies, Anita! Jautājumu par VSAOI es atrisināju, bet nu ir radusies vēl viena problēma saistībā ar IIN aprēķinu. Lieta tāda, darbiniekiem, kuri bija pieņemti darbā iepriekš, tas ir gadu un vairāk atpakaļ, aprēķins visā visumā tiek veikts parezi. taču darbiniekiem, kurus pieņēmām decembrī, kā arī pensionāriem, aprēķins ir kļūdains. IIN tiek rēķināts nepareizi. Tas veido apmēram 23,... procentus. Tas ir aprēķinot precīzi, veido 23 un aiz komata vēl mazliet procentus precīzu 20 procentu vietā. Izmeklējos dažādus variantus un nekādi nespēju saprast, kas par lietu. Es nezinu, kā te pievienot ekrāndruku, tad es parādītu precīzu kļūdainā aprēķina rezultātu. Varbūt vari ieteikt, kā šo kļūdu izlabot!

Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

@Juris999, šādu jautājumu šogad uzdod diezgan daudz grāmatvežu. Lieta tāda, ka no šā gada ir mainījies IIN aprēķināšanas algoritms, ja nav algas nodokļa grāmatiņa. 

Jaunais algoritms:

IIN1 = bruto summa * 23%

IIN2 = DŅ soc.nod. * 20%

IIN = IIN1 - IIN2

Ar to var iepazīties:

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/mm_algas_fmpreciz_090218.pdf

Juris999
CONTRIBUTOR **

autors Juris999

Oi, paldies. Šis man mazliet bija paslīdējis garām. Jā, tomēr apbrīnojami ir mums tie likumi. Tā vietā lai vienkāršotu, viss tiek sarežģīts. Nu "Super"!!!!!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām