Ilva_O
CONTRIBUTOR ***

Veselības polise

autors Ilva_O

Labdien!

Ja darbinieks pārtrauc darba attiecības, un patur (darba devējs uzdāvina) veselības apdrošināšanas polisi. Tātad polises atlikusī vērtība pēc atbrīvošanas dienas jāapliek ar nodokļiem.

Kā to aprēķināt Horizonā? Jāveido jauns Samaksas veids Veselības apdrošināšana (apliekams), un Ves.polises ieturējums (lai polise mīnu nodokļi neieietu izmaksājamajā summā)?

Vai arī to var izdarīt ar esošo Veselības polises samaksa veidu?

 

7 ATBILDES 7

autors Anita Barbane

Labdien, @Ilva_O !

Saprotu, ka atbilde ir novēlota, bet varbūt noderēs turpmākā darbā.

Par veselības polišu konfigurāciju ir apraksts: https://community.visma.com/t5/Zinasanu-baze/Konfiguracija-veselibas-apdrosinasanai/ta-p/213554?atta...

Ja darbinieks patur veselības polisi, tad pie atbrīvošanas vienreizējas samaksas dokumentā tiek ievadīta pilna polises summa.

Ilva_O
CONTRIBUTOR ***

autors Ilva_O

Paldies par atbildi. Pamatojoties uz VID mājaslapā esošo uzziņu par veselības polisēm, atbrīvotajam darbiniekam, kam atstāj polisi tomēr manuāli sadalu divās daļās polises vērtību un polises vērtību līdz atbrīvošanas dienai vadu kā neapliekamu veselības polisi un polises vērtību pēc atbrīvošanas dienas kā ar nodokļiem apliekamu veselības polisi  (divus dažādus samaksas dokumentu (ar tipu uzkrājums) veidus). 

Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

@Ilva_O ja ir nokonfigurēts pēc klāt pievienotā apraksta, tad nav vajadzīgs polises summu dalīt, var ievadīt vienā summā un programma pati sapratīs kura polises summa ir neapliekama un kura apliekama ar nodokli.

Bet var arī dalīt, ja tā pašai šķiet ērtāk un saprotamāk.

Ilva_O
CONTRIBUTOR ***

autors Ilva_O

Paldies, pamēģināšu patestēt arī tā 🙂

Precizējošš jautājums:

Aizpildot

Dokumenti→Algas→Kartotēkas→Daļēji apliekamo ienākumu precizējumi

šo sadaļu ir nepieciešams aizpildīt priekš 10% pārsnieguma, vai arī no šīs sadaļas programma paņem atbrīvošanas polises atlikušajai vērtībai datus?

autors Anita Barbane

Tur nepieciešams aizpildīt priekš 10% pārsnieguma. Bet, ja polise tiek atgriezta, tad summa jāizrēķina pašai un jāievada vienr.sam.dokumentā.

Diāna 11
CHAMPION *

autors Diāna 11

@Anita Barbane 

@Ilva_O 

Labdien!

Vai varētu atsūtīt saiti "Pamatojoties uz VID mājaslapā esošo uzziņu par veselības polisēm"kur tas ir?

Paldies

Diāna

 

Ilva_O
CONTRIBUTOR ***

autors Ilva_O

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/uzzina_as_par_polisu_iegadi.pdf

Vid => Nodokļi => IIN =>vid uzziņas=> ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) apliekamie un neapliekamie ienākumi => IIN piemērošanas kārtība veselības apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem, ja darbinieks pārtrauc... 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām