SanitaP
CONTRIBUTOR ***

Vidējās izpeļņas aprēķins nepilnam summētam darbalaikam

autors SanitaP

Labdien! Kā atrisināt Horizon programmā šajā blogā aprakstītās 1.problēmsituācijas gadījumu? https://www.visma.lv/blogs/videjas-izpelnas-aprekinasanas-problemsituacijas/

Sargs-dežurants ar stundas tarifa likmi strādā pēc slīdošā grafika 24 h dežūras. Sanāk apmēram 6 dežūras mēnesī. Horizon vienu dežūru skaita kā 2 dienas un mēnesī darbiniekam sanāk 12 dienas, 144 nostrādātās stundas un darba samaksa apmēram 500 eur. Aprēķinot atvaļinājumu, Horizon programmā atvaļinājuma nauda sanāk virs 800 eur, kas ir neobjektīva. Kur un kas ir jāizmaina, lai vidējās izpeļņas aprēķinā nostrādāto darba dienu vietā ņemtu normālās darba dienas periodā saskaņā ar viņam piesaistīto standarta darba kalendāru? 

4 ATBILDES 4
SanitaP
CONTRIBUTOR ***

autors SanitaP

Tātad mums ir uzlikta programma ar nepareizu aprēķina algoritmu. Kā minēts DL 75.pants (4))-".....pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā." Bet Horizon mums rēķina dalot ar nostrādāto dienu skaitu! Paldies! Sapratu, ka man jāvēršas pie konsultanta.

autors Anita Barbane

@SanitaP 

Problēma tā, ka darbiniekiem ar summēto darba laiku, vidējo izpeļņu aprēķinot, izmanto to pašu aprēķina veidu, kas paredzēts normālam darba laikam, t.i., ņemot vērā dienas.

Vajadzētu izveidot atsevišķu samaksas veidu, kur piesaistīt aprēķina veidu "No vidējās nostrādātās stundas izpeļņas (SUMM_pēc atlīdz.likuma)". Nevajadzētu iespringt uz frāzi "pēc atlīdz.likuma", jo iesākumā šis algoritms tika noteikts Atlīdzības likumā un tikai pēc pāris gadiem Darba likumā.

SanitaP
CONTRIBUTOR ***

autors SanitaP

Mūsu gadījumā darbiniekiem ar summēto darba laiku tiek izmantots vidējās izpeļņas aprēķina veids, ņemot vērā gan nostrādātās stundas, gan dienas, kad vidēji nostrādāto stundu skaits darba dienā tiek reizināts ar stundas vidējo izpeļņu.

Es nesen tikai esmu sākusi strādāt ar Horizon, man viss te svešs, tāpēc jautāju. Mums būtu jāizveido tagad atsevišķs atvaļinājuma aprēķina veids šiem sargiem, kur formulā nostrādāto dienu vietā ņems normālaš darba dienas periodā?

 

Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

Ir jāizveido atsevišķs samaksas veids, kur tiks ņemtas vērā stundas un pielietots algoritms atbilstoši summētam darba laikam (DL 75.pants (4)). Ja nesen esat sākusi strādāt, domāju, ka labāk griezties pie sava konsultanta, kas palīdzēs to izdarīt.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām