Dace
CONTRIBUTOR ***

Vienotais konts

autors Dace

Labdien!

Vai VISMA dos savas rekomendācijas vienotā konta ieviešanai?

Grāmatvežu vidū droši vien ir dažādas variācijas par šo tēmu.

Vai pastāv iespēja, ka varētu tikt izstrādāts kāds risinājums maksājumu sadalījuma importēšanai no EDS un automātiskai pārgrāmatošanai gadījumā, ja kontu plānā paliek vecā nodokļu kontu klasifikācija plus tiek ievienots jauns 57 konts "Vienotais nodokļu konts".

5 ATBILDES 5
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

VID lapā ir metodiskais materiāls: https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/metodiskais_materials_nodokla_samaksas_uzradisana_gramatv...

 

Tur ieteikts nodokļu maksājumus grāmatot uz starpkontu kontu grupā "Nauda ceļā".

Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien, @Anonymous , @VIESTURS ,

 

Jā, ir plānots sagatavot ieteikumus veicamajām darbībām Horizon. Tā kā izmaiņa ir ne tikai IBAN kontā, bet vispār VID administrēto nodokļu uzskaites principā, tad vēl pāris atbildes uz jautājumiem meklējam. Un rēķināmies, ka vēl visa 2021. gada laikā nāks gan jauni jautājumi, gan atbildes 🙂

 

Pavisam īsumā par zināmo:
- Katrs nodoklis pilnīgi noteikti ir jāturpina uzskaitīt savā 57xx grupas kontā kā līdz šim.

- Jāveido jauna klienta kartīte Valsts kasei ar jauno IBAN un tam jāpiesaista jauns virsgrāmatas konts nodokļu maksājumiem budžetā.

- No 2021. gada nodokļus pārskaitām uz jauno IBAN, un maksājumu grāmatojam uz jauno nodokļu maksājumu kontu.

- Pēc 23. datuma skatāmies EDSā, kā iemaksātā nauda attiecināta pret saistībām un veicam pārgrāmatošanu starp nodokļu kontiem.

- Nav aizliegts arī likt jaunus IBAN esošajām klientu kartītēm, kas izmantotas nodokļu maksājumiem, un maksāt katru nodokli atsevišķi kā līdz šim, ja nav nodoma taupīt komisijas maksas 🙂

Šajā gadījumā tāpat jāskatās, vai pēc EDS atskaites nav kas pārgrāmatojams. Kā arī tāpat būs vajadzīgs virsgrāmatas konts, kurā uzrādīt pārmaksu, ja tāda būs.

- Jaunais virsgrāmatas konts var būt 57xx vai 23xx kontu grupās, vai, iespējams, abās.

 

Aicinu droši piekomentēt savas atziņas par tēmu, tā mums visiem ir jauna lieta, ar ko jāiemācās apieties!

IndraS
CONTRIBUTOR ***

autors IndraS

It kā viss ok. Man vienīgi paliek līdz galam neatbildēts  ? , kā  labāk, ērtāk  veikt vienu maksājumu vienotajā nodokļu kontā ( vairāki darbinieki - katram sava atbildības joma un atškirīgi nodokļi) ? 

Pagaidām laikam būs jāizmanto Excell tabuliņa/ vai EDS info pēc atskaišu iesniegšanas?

 

Kā Visma domā iesaistīties  - Iesniedzam atskaite EDS , info no EDS par veicamo maksājumu uz Horizon kā sagatavots izejošais nodokļu maksājums?

 

 

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Es, laikam, visus 57 atlikumus 4. janvārī pārgrāmatošu uz jauno 57 un 23. datumā visi būs vienā maksājumā bankai (jauns klients VK ar attiecīgo IBAN) ar atšifrējumu sev komentārā. Man nav daudz regulāro nodokļu maksājumu. Uz otru pusi neko no EDS tad nevajadzēs importēt.

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Labdien!

Auditors apstiprināja, ka nodokļi jauzskaita kā līdz šim. Iepriekš manis rakstītais par pārgrāmatošanu nederēs. Tagad jautājums kā grāmatot debetu maksājumā Valsts kasei. Izskatās, ka manuāli vairākas rindiņas ar 57....

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām