atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

atvieglojumi pie 23% IIN

Labdien!

Vai viss ir pareizi, ja darbinieks ir ieķeksējis piemērot 23% IIN, bet atstājis neapliekamo minimumu, ir viens apgādājamais. (Horizonā atzīmēts)

Parastajā gadījumā pielietotie atvieglojumi kopā būtu 44,14 EUR (alga-soc).

Bet šajā gadījumā programma aprēķina atvieglojumus proporcionāli dienām bez B lapas – 69 un 69 – kopā 138 EUR, lai gan aprēķinātā samaksas summa ir tikai 49,60 EUR.

Eksportējot atskaiti „Paziņojums par fiziskajām personai izmaksātajām summām” aile „Ienākums no kura ir aprēķināts nodoklis” EDSā tāpat rēķinās pēc formulas, un nevar salabot pēc Horizon datiem. (citos mēnešos ir bijis aprēķināts IIN, pa gadu ieturētais nodoklis parādās, bet atskaitē ienākums no kura ir aprēķināts nodoklis pēc formulas pārveidojas uz „0”)

Un sistēma met brīdinājumu: "Ieņēmumi" vērtība ir mazāka par neapliekamo ienākumu, neapliekamā minimuma, atvieglojumu un attaisnoto izdevumu summu."

Vai kaut kas ir nepareizi uzstādījumos?

4 ATBILDES 4
Highlighted

Tēma: atvieglojumi pie 23% IIN

Labdien,

uzstādījumos viss pareizi.

Šobrīd gatavojam vēstuli VID-am, lai noskaidrotu kā pareizi jāuzrāda Paziņojums par IIN, ja ir neliela bruto summa un tai pašā laikā ir atvieglojumi + 23% piemērošana.

Tiklīdz saņemsim atbildi, dosim ziņu.

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Tēma: atvieglojumi pie 23% IIN

Paldies, gaidīšu atbildi!

Jo IIN atskaitē VIDs lika samazināt atvieglojumu apjomu!

Highlighted

Tēma: atvieglojumi pie 23% IIN

Atbilde no VID:

Jūsu IIN aprēķini atbilst nodokļu normatīvajos aktos noteiktajam.

Jāņem vērā, ka, aizpildot DDZ, laukā "Ieturētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis" ievadītajai IIN vērtībai jābūt vienādai ar 0, jo IIN netiek ieturēts.
Aizpildot Paziņojumu par fiziskai personai izmaksātajām summām jāņem vērā, ka atvieglojumi (PNM un atvieglojumi par apgādājamajiem) ir piemērojami tikai tādā apmērā, kādā ir gūti ienākumi. Tādējādi, aizpildot Paziņojumu par fiziskai personai izmaksātajām summām, lai EDS neizdotu kļūdas paziņojumu, "Atvieglojumi par apgādājamiem" norādītajai vērtībai jābūt mazākai vai vienādai ar ienākumiem.

 

Ņemot vērā VID norādes, veiksim uzlabojumus atskaišu aizpildīšanā. Līdz tam šīs darbības jāveic pašiem manuāli.

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Tēma: atvieglojumi pie 23% IIN

Piekrītu tam, ka aprakstītajā situācijā neveidojas pareiza atskaite Paziņojums par fiziskajai personai izmaksātajām summām . Paldies, ka veiksiet uzlabojumus HORIZON, atbilstoši VID norādēm par atskaišu aizpildīšanas kārtību.