atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

rēķina informācijas atspoguļošana virsgrāmatā

Labdien

1) man ir viens rēķins 5310 , rēķins ir par komandējumu divām dažādām personām. summas sadalījums katrai personai ir zināms, piemēram, katrai pa 50 eur .

2)ievadot rēķinu 5310 es to sadalu divās rindās

1.rinda- 50 eur un  ailē "piezīmes" ierakstu personas vārdu uz kuru attiecās šie izdevumi

2.rinda-50 eur uz ailē "piezīmes" ierakstu otras personas vārdu

3) rēķins tiek apmaksāts, piesaistās m/u

Tagad es gribu virsgrāmatā apskatīt katrai personai atsevišķi cik uz viņu ir iztērēti izdevumi par komandējumiem, izmantojot kontu 2620

Man tāda informācija neparādās, jo piezīmes , kuras es vadu 5310 dokumenta rindās pēctam nekur neaiziet.

kāda ir izeja? es kaut ko nepareizi daru?

2 ATBILDES 2
Highlighted

Re: rēķina informācijas atspoguļošana virsgrāmatā

Labdien otrdienā!

 

Šādos gadījumos visbiežāk rīkojamies sekojoši:

1)  aktivizējam avansa norēķinu objektu dimensiju;

2) Saņemtajā rēķinā personu norādām nevis piezīmēs, bet aizpildot avansa norēķinu objektu dimensiju konkrētajā pakalpojumu rindā (ja rēķina rindā nav redzams, jāpieliek izskatā);

3) jāsaprot, no kā dati tiek padoti no rēķiniem uz maksājumu sadalījumu: no rēķinu rindām vai grāmatojumiem (to norāda kontroles un vides parametros). Ja no rindām, tad avansa norēķinu persona automātiski tiks pārnesta uz maksājumu sadalījumu, ja no grāmatojumiem, tad vismaz vienam kontam no rēķina grāmatojuma kontiem jābūt aktivizētam avansa norēķinu objektu dimensijas griezumā;

4) jāsaprot, vai paralēli maksājums palielina vai nepalielina konkrētās personas avansa norēķinu atlikumu. Ja nepalielina, tad rēķinu apmaksā ar izejošo maksājumu - kreditoru (sadalījumā persona parādīsies automātiski, ja nav redzama, jāizliek sadalījuma izskatā). Ja maksājuma summa automātiski palielina avansa norēķinu personas atlikumu avansa norēķinu modulī, tad izmanto avansa norēķinu maksājumu uzdevumu - kreditoru, kā rezultātā personas parādīsies sadalījumā un paralēli palielināsies avansa norēķinu personas atlikums avansa norēķinu modulī.

Parasti izmanto šo pieeju, grāmatojot rēķinu: 2389x - 531, kur 2389x tiek lietots kā starpkonts ar nosaukumu, piemēram, "Uzskaitītās pārējās prasības pret personālu par izdevumu atjaunošanu, par kurām nav izrakstīts prasību dokuments". 

Maksājumu grāmato:

531 - 262x

2381 - 2389x (papildgrāmatojums)

Pēc tam persona atskaitās par izdevumiem avansa norēķinu modulī:

7xx - 2381

 

5) ja ir vēlme redzēt kontu apgrozījumā naudas plūsmu pa avansa norēķinu personām, tad bankas kontam jābūt aktivizētam avansa norēķinu personu objektu dimensijas griezumā, kontējumu shēmu vajadzētu papildināt, lai persona automātiski uzrādītos grāmatojumā no maksājuma sadalījuma.

6) Rezultāts - kontu apgrozījumā naudas plūsma redzama pa personām, maksājumos personas parādās automātiski no piesaistītā rēķina :)!

 

Uh, instrukcija gara, skatieties, cik tālu varat tikt un kur nepieciešama palīdzība, lai šo visu norealizētu :)!

Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Re: rēķina informācijas atspoguļošana virsgrāmatā

Paldies!mēģināšu!