IndraS
CONTRIBUTOR ***

viendabīgu dokumentu reģistri/ grāmatojumi/

autors IndraS

Kas Horizon tiek piedāvāts/ lietots, lai samazinātu manuālo darbu pie  pirmdokumentu apstrādes?

Kādas tiek paredzētas iespējas viendabīgu attaisnojuma dokumentu kopsavilkumu iegrāmatojumu atšifrēšanai (piemēram, lai nav jāpārraksta kontējumi  saņemšanas pavadzīmes, utt..)

 

MK noteikumi Nr.585

15. Norādījumu par to, kura grāmatvedības konta kredītā un kura konta debetā ierakstāma saimnieciskā darījuma summa (iegrāmatojums), izdara rakstiski uz papīra formā sagatavota attaisnojuma dokumenta vai iekšēja attaisnojuma dokumenta, kas sagatavots, pamatojoties uz viendabīgu attaisnojuma dokumentu kopsavilkuma datiem, vai nodrošina šī iegrāmatojuma atšifrējumu, ja iegrāmatojumu veic elektroniski, un atbilstoši šim iegrāmatojumam izdara ierakstus attiecīgajos kontos.

 

(Grozīts ar MK 02.08.2011. noteikumiem Nr. 589; MK 11.07.2017. noteikumiem Nr. 409)

11 ATBILDES 11

autors Mija Zaļūksne

Labrīt, @IndraS!

Vai kāda no atbildēm bija noderīga?

 

Jauku dienu vēlot,

Mija Z.

IndraS
CONTRIBUTOR ***

autors IndraS

Saņēmu atbildi, bet piedāvātie risinājumi neapmierina. 😞

Dokumenti _Virsgrāmata_ Grāmatojumi pa dokumentiem Horizonā pieejamā standartizdruka  ir pa dokumentiem ar visiem  dimensiju grāmatojumiem - Pārdošanas pavadzimes viena mēneša apjoms uz 26 lpp. Nav videi draudzīgs risinājums (? papīra ekonomija?), Saņemšanas pavadzīmes  43 lpp

Plus vēl neērtība, ka piemēram visu apgādi/ realizāciju nevar izrukāt ir atsevišķi jāizvēlas dokumentu tipi.

 

Dokumenti _Virsgrāmata_Grāmatojumi  Horizonā pieejamā standartizdruka ir nepilnīga tiek atlasīti daži darījumi/ daži datumi ???- nesaprotams datu apjoms

Bankas izraksti - Horizonā pieejamā standartizdruka ir bez kontiem

Patreizējais Horizon piedāvājums, manuprāt, neatrisina vajadzību.

Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

autors Aldis_PC_Konsultants

Vai Jūs varat pievienot paraudziņu izdrukai kāda Jūs apmierinātu? Mēs klientiem esam veidojuši daudz un dažādas izdrukas formas - nav žēl padalīties.

IndraS
CONTRIBUTOR ***

autors IndraS
ValūtaDok.Dok. datumsDKonts.KodsKKonts.KodsSum(Summa)Sum(Summa, EUR)Dok.KlientaKodsDok.KlientaNosaukumsDok.NumursDok.Grāmatošanas datumsDok.Reģistrācijas numursDok.Reģistrācijas datums
Accepted solution
Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

autors Aldis_PC_Konsultants

Izdrukas forma varētu izskatīties šādi. Iegūstama no Virsgrāmata - Grāmatojumi pa dokumentiem.

Lai varētu viegli atlasīt atskaitē visus nepieciešamos dok. veidus, dokumenta tipam var piešķirt papildgrupu un filtrēt pēc tās.

2018-09-12_15-03-00.png

Accepted solution
Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

Izdrukas formu var lejupielādēt no šīs saites Izdrukas forma

IndraS
CONTRIBUTOR ***

autors IndraS

Paldies, Aldi.

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Vislabākais veids kā samaziāt manuālo darbu, manuprāt, ir uz dokumentiem norādīt tikai unikālo reģistrācijas numuru, ko šobrīd pieļauj likumdošana.  Grāmatojumu reģistru ģenerē no Horizon un glabā PDF formātā. Visiem interesentiem jebkurā brīdī šos failus var nosūtīt vai sliktākajā gadījumā (videi nedraudzīgākajā) arī izdrukāt. 

Vitālijs Puškovs
ACTIVE CONTRIBUTOR *

autors Vitālijs Puškovs

Ja ir nepieciešamība, vai tad IT darbinieks vai programmas pārvaldītājs nespēj izveidot izdruku pēc nosauktiem kritērijiem?

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"
Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane

Šo prasību izpildu divos veidos:

1- dokumentu lietā ir visi dokumenti ar identiskiem grāmatojumiem ( piemēram realizācijas pavadzīmes par viena  veida preci ( visām grāmatojums vienāds.)- virs dokumentiem pievienoju paskaidrojuma lapu uz kuras uzrakstu ka VISI dokumenti tiek grāmatoti vienādi kontējums D-... ;K-...( izmantoju tikai tad ja klientam ir lieks skaits produkcijas realizācijas pavadzīmes kuras tiek sagatavotas citā programmā un pēc tam importētas pa kopsummām uz finansu grāmatvedību Horizonā. Plus izdruka- dokumentu saraksts identiskā secībā kā dokumenti vākos ( tikai bez grāmatojumiem) 

2 Dokumentu kopumam pievienoju dokumentu saraksta izdruku kurā ieraksti tiek sakārtoti pēc tā paša kritērija kā dokumenti vākos. Sarakstā ir izdrukas formā papildinfiormācija- grāmatojuma atšifrējums par katru dokumentu.. 

3 bankas konta izraksts- konta slēguma izdruka no Horizona ar grāmatojumiem. (Slēgumu veidoju par periodiem kas identiski no bankas izdrukātajai atskaitei papīra formā. 

Tas ir mans risinājums zinu ka daudziem kolēģiem ir viedoklis ka to nevajag darīt. ( attiecībā par bankas konta izrakstiem papīra formā) 

4 kases dokumenti- izdrukā kases grāmata ir kontējumi

5 Avansa norēķina atskaite- izdruka no Horizona ar izlietojuma dokumentiem ar grāmatojumiem. 

 

 

autors Sarmīte Spēlmane

Labdien!

Ja jautājums par kontējumu izdruku papīra formā, tad, ja dokuments pēc būtības tiek drukāts, tad iespējams uz tā izdrukāt arī informāciju par grāmatojumu. Ja vēlaties veikt grāmatojumu kopsavilkumu izdruku par vairākiem dokumentiem vienkopus pēc noteiktiem parametriem, tad iespējams sagatavot izdrukas uz sekojošiem grāmatojumu sarakstiem, pielietojot filtrus par drukājamo grāmatojumu apjomu:

Dokumenti - Virsgrāmata - Grāmatojumi

Dokumenti - Virsgrāmata - Grāmatojumi pa dokumentiem

 

Ceru, ka jautājumu pareizi sapratu un kaut kas no šī visa noderēs :)!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām