Mijn Communities
Help
Manon Kint
CONTRIBUTOR ***

Uploaden en declareren VOG

door Manon Kint
Status: In onderzoek

Heel fijn dat de mogelijkheid bestaat de VOG via de app te declareren! 

Om voor ons dit proces nog meer te kunnen optimaliseren, zou het wenselijk zijn om:

 

1. de tekst in de app aan te kunnen passen. Nu wordt er benoemd: Voeg de digitale VOG van Justis (PDF) toe of een afbeelding als je de VOG per post hebt ontvangen. Beleid binnen onze organisatie is dat VOG's per post altijd fysiek ingeleverd dienen te worden. De oplossing die jullie hierin bieden (knop inbouwen en medewerker een mail sturen dat ze de VOG moeten afleveren) zorgt ervoor dat de doorlooptijd van de mutatie onnodig langer is. (zeker omdat wij willen gaan sturen op VOG binnen vóór start), Het zou fijn zijn als de tekst direct kan vermelden dat de papieren VOG ingeleverd dient te worden en dat een foto niet volstaat.

 

2. klaarzetten van taak in de inbox voor startdatum, zodat medewerker actief getriggerd wordt het proces af te ronden. Het zou ook fijn zijn dat hierop automatisch reminders uitgestuurd kunnen worden naar de medewerker via privémail, niet via inbox notificaties. 

3 Opmerkingen
door Remco te Ronde
Status changed to: Status: In onderzoek

Beste @Manon Kint 

 

Bedankt voor het aanmaken van dit idee en wat fijn dat je het proces rondom VOG zo waardeert.  

 

Op basis van jouw reactie enkele vervolgvragen.

 

1) De tekst is destijds (al weer meer dan jaar geleden) zorgvuldig afgestemd met onze klantgroep. Er staat nu:

VOG

Voeg de digitale VOG van Justis (PDF) toe of een afbeelding als je de VOG per post hebt ontvangen

 

We willen de standaard teksten altijd kort en krachtig houden. Want langere teksten worden slechter gelezen. Maar welke bondige toevoeging zou jij willen aandragen op deze tekst?

 

2) Onze roadmap voorjaar 2025 gepubliceerd. Mogelijk heb je die online al gezien of neem je binnenkort deel aan onze webinar. In de roadmap hebben we gepubliceerd dat we gaan werken aan ''Actief signaal start medewerker taak''. Dus op dat gedeelte van jouw idee hebben we goed nieuws! Dat gaat gerealisseerd worden deze roadmap.

 

Manon Kint
CONTRIBUTOR ***
door Manon Kint

Beste @Remco te Ronde 

 

Bedankt voor je snelle reactie. 
Wat betreft punt 1: Begrijpelijk dat de teksten zo kort en bondig mogelijk dienen te zijn. Wat voor ons zou helpen is een tekst zoals:

 

Heb je de VOG digitaal ontvangen? Voeg de PDF hieronder toe.

Heb je de VOG per post ontvangen? een foto volstaat niet, lever het fysieke document in bij HR.

 

Nu ben ik me ervan bewust dat dit geen standaard werkwijze zou kunnen zijn voor elke organisatie, of dat de afdeling HR ergens anders weer een andere naam heeft 😉

Wellicht is het een optie om hier zelf een tekst te kunnen genereren? Zodat elke organisatie hier zijn eigen werkwijze in kan beschrijven.

 

Wat betreft punt 2: Super mooi! Daar zijn we blij mee.

 

door Remco te Ronde

Hoi @Manon Kint ,

 

Bedankt voor de aanvulling. Wellicht kunnen andere beheerders er ook hun mening over geven.

 

In het geval van een ''papieren VOG'' heb ik eerder verschillende werkwijze vernomen. Van laten zien aan je leidinggevende/manager of juist inleveren bij HR (waarbij sommige organisaties liever spreken van P&O of andere naam). 

 

Maar als we samen met andere beheerders een passende aanpassing vinden dan kunnen we dat zeker overwegen.

 

Wat betreft teksten aanpasbaar maken focussen we ons met de processen juist meer op het door Visma|Raet leveren van de beste (standaard) oplossing. Dus tot op heden hebben we bewust gekozen om teksten in processen rondom 'uploaden & aanvragen' en 'profiel' niet aanpasbaar te maken.

 

Laten we kijken welke aanvullende suggesties andere beheerders hebben.