for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Viser til forrige artikkel om nytt aksess punkt i tilgang på rolle.
Vi kommer til å aktivere det for Visma Flyt Barnevernvakt på onsdag den 25. august før klokken 16:00. Det vil kreves at administrator eller superbruker som har tilgang til å redigere Roller aktiverer haken "utvidet tilgang" på aktuelle roller, for å sikre riktig tilgang til alle saksbehandlere og eventuelt andre roller.
Hva innebærer aksesspunkt “utvidet tilgang”
Ved å krysse av for utvidet tilgang på rollen, vil ansatt som er pålogget med den aktuelle rollen se barn man har tilgang til i form av tilhørighet, uavhengig av om barnet har en aktiv sak der den ansatte er saksbehandler eller med-saksbehandler.
Uten denne tilgangen vil man kun se barn man har tilgang til i form av tilhørighet, og som i tillegg har aktive saker der den ansatte er saksbehandler/med-saksbehandler.
Saksbehandlere i barnevernvakt trenger som regel en tilgang som viser alle barn innenfor den tilhørigheten den ansatte har, og det blir derfor nødvendig for administrator/ superbruker å gå inn på rollen, trykke på rediger og aktivere “utvidet tilgang” på onsdag 25.08.2021.
Det vises i bildet nedenfor hva man skal aktivere:
Vi velger en fremgangsmåte der kundens administrator må sjekke at alle roller får den tilgangen de trenger fremfor å aktivere den automatisk for alle. Argumentet for det er sikkerhet. Fra sikkerhetsperspektiv er det mest forsvarlig å gjøre endringer som medfører at ansattes tilgang må justeres oppover, ikke omvendt.
For at alle brukere skal få med seg kommende endring, legger vi også ut informasjon i form av en melding i fag-applikasjonen, for å sikre at også kunder som ikke er på Community blir informert.
Copyright © 2023 Visma.com. All rights reserved.