Kolmessa eri toiminnoissa on havaittu poikkeavuutta käyttöoikeuksissa käytettäessä uutta ja vanhaa Netvisor käyttöliittymää.
Palkkojen maksatus *KORJATTU*
Toimintokohtaisilla oikeuksilla oleva Palkanlaskija-rooli ja maksatusoikeus ei välttämättä riitä uudessa käyttöliittymässä palkkojen maksatukseen.
Jos osio näkyy uudessa käyttöliittymässämässä lukittuna, niin käyttäjällä ei ole Toimintokohtaisissa oikeuksissa muokkausoikeutta kohtaan Palkkalajien ja -mallien hallinta.
Kyseinen oikeus voidaan lisätä käyttäjälle tai sitten maksatuksen voi hoitaa käyttämällä vanhaa käyttöliittymää.
Palkkojen hyväksyntä *KORJATTU*
Yritysjohdon-profiililla ja Esimies-roolilla ei palkkojen hyväksyminen onnistu uudessa käyttöliittymässä. Jos osio näkyy uudessa käyttöliittymässä lukittuna, niin käyttäjälle tulsi lisätä Toimintokohtaisissa oikeuksissa muokkausoikeus kohtaan Palkkalajien ja -mallien hallinta sekä Palkanlaskija-rooli (myös Esimies-rooli tulee olla).
Lisäksi Palkkojen hyväksyminen onnistuu vanhassa käyttöliittymässä aiemmin olleilla käyttöoikeuksilla (Yritysjohdon-profiili ja Esimies-rooli).
Uuden palkansaajan perustaminen *KORJATTU*
Pelkällä Henkilötietojen hallinnoija -roolilla ja Toimintokohtaisella muokkausoikeudella kohtaan Palkansaajien hallinta näkyy Uusi Palkansaaja -kohta valikossa lukittuna.
Uuden palkansaajan pystyy kyseisillä oikeuksilla perustamaan käyttämällä vanhaa käyttöliittymää.
Ohje käyttöliittymän vaihtamiseen
Pääset Uudesta käyttöliittymästä > vanhaan käyttöliittymään näin:

Pääset Vanhasta käyttöliittymästä > Uuteen käyttöliittymään näin:
