Minun alueeni
Apu
Tuulahannele
CONTRIBUTOR ***

Ostolaskujen kierrätyksessä laskujen kuvien tuominen ei onnistu

tekijä Tuulahannele

App.fivaldi.net siirtymisen jälkeen ostolaskujen kierrätyksessä laskujen kuvien tuominen ei onnistu. Ilmoitus: Tiedoston lisääminen näillä asetuksilla ei onnistu. Tuo laskujen kuvia-sivu avautuu vanhaan osoitteeseen asp.fivaldi.net. Olen yrittänyt ohjeen mukaan poistaa selaushistorian ja evästeet ja kokeillut kirjautumista sekä Chromella että Edgellä. Onko vielä jotain neuvoja?

4 VASTAUSTA4
Tuulahannele
CONTRIBUTOR ***

tekijä Tuulahannele

Hei,

 

Täppä "ohita hakukenttien kysely" oli valittuna, joten virhetilanne ei johdu tästä.

Hei!

 

Tästä olisi hyvä olla yhteydessä sovellustukeen. Sovellustuki@visma.com jotta voidaan tarkastella tilannetta tarkemmin, mistä tuo ongelma voi johtua.

Accepted solution
Kyösti Rauhala
VISMA

tekijä Kyösti Rauhala

Hei

 

Uudella sivulla tuota on aiheuttanut se, jos ei ole "ohita hakukenttien kysely" -täppä päällä. Tarkistatko Arkiston kohdasta Perustiedot | Aineistot, onko aineistolla "Käsittelemätön ostolasku" päällä täppä "Ohita hakukenttien kysely"? Jos täppää ei ole, laita se päälle. Sen jälkeen tiedoston lisäys pitäisi onnistua.

Tuulahannele
CONTRIBUTOR ***

Hei

Kiitos, tarkistin uudelleen ja tällä kertaa oikeasta kohdasta. Ongelma johtuikin juuri tuon täpän puuttumisesta. 

Sinulla ei ole yhtään suosikkia valittuna.