Minun alueeni
Apu
Päivi Soini
CONTRIBUTOR ***

Viitesiirtojen luku -apuohjelma

tekijä Päivi Soini

Hei!

Pankkiyhteyden asetuksissain on pitkään ollut täppä kohdassa käynnistä viitesuoritusten luku -apuohjelma heti siirron jälkeen. Noin viikon ohjelma ei ole käynnistynyt pankkiyhteyden jälkeen vaikka saapuvia viitemaksuja on ollut. Tänään viimeksi. Löydän kyllä saapuneet viitesuoritusten selauksesta, automaattisuus helpottaisi elämää. Miten saisin täpätyn ominaisuuden toimimaan?

3 VASTAUSTA3
Accepted solution
Ainomari Karhu
VISMA

tekijä Ainomari Karhu

Moikka!

 

Jotta viitesuoritukset tulostuvat automaattisesti, Viitesiirtojen luku -apuohjelmassa tulee olla valittu "Tulosta saapuneet erät".

 

Liitteenä vielä kuva asetuksesta.

 

Toivottavasti tästä on apua ja mikäli et jostain syystä saa viitesuorituksia siltikään tulostettua, olethan yhteydessä tukeemme ja laita tukipyyntöön kuvaruutukaappaukset ympäristösi asetuksista viitesiirtojen ja pankkiyhteyden osalta.

Päivi Soini
CONTRIBUTOR ***

Kiitos, täppä auttoi asiaa. Tänään raportti tulostui pankkiyhteyden jälkeen kuten ennenkin.

Hieno juttu! Kiitos tiedosta. 🤗

Sinulla ei ole yhtään suosikkia valittuna.