atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

  • 0 Atbildes
  • 3 vērtējumi
  • 273 Skatījumi

Ilgstoši strādājot, nomenklatūru datu bāze palielinās, izmantotais sortiments var pakāpeniski mainīties, kā rezultātā rodas nepieciešamība deaktivizēt tās nomenklatūras, kurām nav atlikuma un kurām noteiktā laika posmā nav bijis apgrozījums. 

 

Ja ir radusies šāda vajadzība, tad, lai sakārtotu nomenklatūru kartīšu sarakstu un saprastu, kurām nav atlikuma un kuras noteiktā laika periodā vairs netiek izmantotas,  visērtāk ir tās atfiltrēt nomenklatūru sarakstā un deaktivizēt, izmantojot lauku labošanu iezīmētajām rindām.

 

Veicamās darbības, kā šo procesu veikt visātrāk un visērtāk:

  • Nomenklatūru kartīšu sarakstā izlieciet izskatā attēlā redzamās kolonnas.

Izskats.jpg

 

Atlikuma kolonnā redzēsiet, vai konkrētajai nomenklatūrai vispār ir atlikums uz doto brīdi. Kustības atlikuma kolonnā redzēsiet, kad nomenklatūrai ir bijis reģistrēts pēdējais dokuments. 

Ja šīs divas kolonnas ir redzamas izskatā, tad pēc tām var veikt sakārtošanu un attiecīgi uzskatāmi redzēt, kuras no nomenklatūrām netiek lietotas noteiktajā laika periodā un kurām nav atlikums.  Veiciet sakārtošanu pēc atlikuma kolonnas, nospiežot ar kursoru uz attiecīgās kolonnas galvas, un tad otru kārtojumu, izdarot šo pašu kārtošanu ar kustības datuma kolonnu, pirms tam nospiežot un turot nospiestu Shift taustiņu.

Tādējādi vispirms nomenklatūras tiks sakārtotas pēc atlikuma kolonnas un tad tās, kurām atlikums ir 0, iekšēji tiks sakārtotas vēl pēc pēdējā izmantošanas datuma. 

 

Kolonnas.jpg

 

Šo pašu rezultātu var panākt, izmantojot filtrēšanas iespēju. Šajā gadījumā zemāk redzams filtrs, kurš veiktu to nomenklatūru atlasi, kuras uz doto brīdi nav atlikumā un kuras izmantotas senāk par 01.01.2017. 

 

filtrs.jpg

 

  • Kad deaktivizējamās nomenklatūras atlasītas, iezīmējiet tās un izvēlieties iespēju Darbības - Lauku labošana iezīmētajām rindām. Šajā logā norādiet Statuss = Neaktīvs atbilstoši zemāk redzamajam attēlam. Kad vērtības norādītas, akceptējiet izmaiņas, spiežot labajā pusē akceptēšanas pogu. 

Nospiežot loga apakšdaļā redzamo pogu <Labi>, visas iezīmētās nomenklatūras tiks deaktivizētas.

 

labošana.jpg

 

Cerams, ka izdosies veikt nomenklatūru kartotēkas sakārtošanu un padomi noderēs Smiley Happy!