Kā ātri pielīdzināt noliktavas un virsgrāmatas summas, kas rodas no matemātiskas noapaļošanas?

14-02-2020 11:25
  • 0 Atbildes
  • 1 vērtējumi
  • 1053 Skatījumi

Grāmatveži, kas strādā ar noliktavas moduli, sastopas ar situāciju, kad noliktavas moduļa atlikumi nesakrīt ar virsgrāmatu par dažiem centiem. Šie centi rodas no matemātiskas noapaļošanas. Lielākoties šīs starpības tiek pielīdzinātas ar reģistriem, kuros manuāli ar roku ievada rindas ar starpībām visu dimensiju griezumā. Tas ir laikietilpīgs process.

 

Šo iespējams risināt efektīvāk, izmantojot Horizon iebūvēto rīku <Atlikumu atskaišu salīdzināšana>.  Sistēmā ir jāaktivizē dokumenta tips <Atlikumu atskaišu salīdzināšana>, kuram tiek aktivizēta grāmatošanas iespēja.

 

36.jpg

 

Dokumenta tipam tiek piesaistīta kontējumu shēma, kas sastāv no diviem kontējumiem ar atšķirīgiem indikatoriem <Atlikums DB samazinājums> un <Atlikums DB palielinājums>. Lai kontējumu shēma strādātu korekti, krājumu kontiem jābūt norādītam Debeta slēgumam.

 

Krājumu konti.jpg

 

Kontējumu shēmā redzamās makross vērtības %7023 vietā var ierakstīt jebkuru citu 7.kontu grupas kontu vai arī atstāt neaizpildītu vērtību konta norādīšanai dokumentā manuāli. Ja konts netiek veidots kā makross, tad to norāda bez % zīmes priekšā (piemēram, 7023).

 

34.jpg

35.jpg

 

Izmantojot kontu atlikumu salīdzināšanas dokumentu, iespējams ielasīt moduļa un virsgrāmatas atlikumus, salīdzināt šos datus un automātiski sarēķināt starpības starp moduļa un virsgrāmatas summām.  

 

atlikumu atsk. sal.jpg

 

Ja starpība vienas rindas ietvaros ir ievērojama, tad visdrīzāk tā nav radusies centu noapaļošanas dēļ. Kamēr iemesls nav atrasts un starpība nav novērsta, dokumentu izpildīt un grāmatot nedrīkst. 

Ja starpība ir neliela, tad, visticamāk, tā ir radusies noapaļošanas rezultātā un šādā gadījumā dokumentu var izpildīt un grāmatot. Pielietojot izveidoto kontējuma shēmu, sistēma noraksta starpību uz 7. grupas izdevumu kontu. 

 

Lai uzzinātu vairāk par atskaišu salīdzināšanas rīku, lasiet versijas aprakstu:

https://horizon.lv/cms/files/plugin_objects/335%201%20LDO.09.14.HOR.1.0_Atlikumu_atskaisu_salidzinas... 

vai apmeklējiet apmācības:

"Virsgrāmatas datu salīdzināšana ar moduļa datiem (bāze)"

 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām