atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Kā izmantot funkcionalitāti Noklusētais patēriņš? (530.v.)

30-11-2018 08:57
  • 0 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 359 Skatījumi

530. versijā Apsaimniekošanas modulī izveidota jauna funkcionalitāte, kas nodrošina patēriņa datu uzskaiti gadījumos, ja starp pakalpojuma sniedzēju un klientu ir vienošanās par vienādu patēriņu katru mēnesi. Šāda vienošanās var būt gan beztermiņa, gan uz noteiktu termiņu (remontdarbi, prombūtne, sezonalitāte u.tml.).

 

Piemēram, vasaras mēnešos dzīvoklī neviens nedzīvo un faktiskā patēriņa šajā laika periodā nav. Vai arī klients nevēlas katru mēnesi ziņot rādījumus, un vienojas par vienādu patēriņu katru mēnesi.

 

Šādās situācijās skaitītāja kartītes lpp “Patēriņš” var ievadīt noklusēto patēriņu. Tad klients var neziņot skaitītāju rādījumus, jo sistēma pie skaitītāju rādījumu apstrādes ielasa šo noklusēto patēriņu. Skaitītāju kartītē noklusēto patēriņu var ievadīt par pilniem mēnešiem, un periodi nedrīkst pārklāties.

 

Svarīgi! Papildus veiktas arī vizuālas izmaiņas skaitītāja kartītē - informācija par vidējo patēriņu no lappuses “Dati” pārcelta uz lappusi “Patēriņš”.

 

nip1.PNG

 

Lai atpazītu, kādā veidā rādījumi ir reģistrēti sistēmā, NĪP globālajos parametros (Pamatdati → Nekustamo īpašumu pārvaldība → NĪP globālie parametri) ir iespējams norādīt datu avotu noklusētajam patēriņam.

 

nip2.PNG

 

Reģistrējot rādījumus, sistēma automātiski ielasa noklusēto patēriņu, ja Līgumu rādījumu periods iekrīt Noklusētā patēriņa periodā vismaz ar vienu dienu.

 

nip3.PNG

 

Svarīgi! Šī jaunā iespēja darbojas tikai režīmā Līgumu rādījumi. Izmantojot režīmu Nolasītie rādījumi, šī funkcionalitāte nav pieejama.

 

Līdzīga iespēja sistēmā ir bijusi līdz šim - līgumu aprēķinu metodē bija iespējams saglabāt patēriņu Aprēķinu skaitītāju laukā “Vidējais daudzums”.

 

Svarīgi! Pie versijas maiņas tiks veikta datu migrācija 1:1 no līgumu aprēķinu metodes Aprēķinu skaitītāju lauka “Vidējais daudzums” uz Skaitītāju lpp. “Patēriņš” sadaļu “Noklusētais patēriņš”. Lauks “Vidējais daudzums” vairs nebūs redzams.

 

nip4.PNG

 

Lai pēc datu migrācijas varētu saprast, kādi dati ir pārcelti pie skaitītājiem, vai arī lai varētu aplūkot sareģistrētos noklusētos patēriņus, sistēmā ir izveidots jauns saraksts (Pamatdati → Nekustamo īpašumu pārvaldība → Skaitītāji → Skaitītāji ar noklusēto patēriņu), kas attēlo Noklusētā patēriņa rindiņas no Skaitītāju kartītēm.

 

nip5.PNG

 

Lai būtu iespējams importēt datus par noklusēto patēriņu, skaitītāju Excel importa veidne papildināta ar lappusi “Noklusētais patēriņš”.

 

Papildināta arī skaitītāju kartītes slēgšana ar brīdinājumu, ka Noklusētā patēriņa rinda tiks slēgta ar skaitītāja “Spēkā līdz” datumu.

 

nip6.PNG

Dalībnieki
Izceltā tēma