Kā izmantot grāmatojumu periodu un starpperiodu?

25-10-2019 12:12 (Atjaunots 25-10-2019)
  • 2 Atbildes
  • 1 vērtējumi
  • 1471 Skatījumi

Grāmatojumu periods (Pamatdati -> Kontu plāns) ir pamatdatu parametrs, kas nosaka iespējas Horizon strādāt tieši ar dokumentiem.

 

Ir iespējams definēt 2 veidu periodus:

  • Datums - tos izmanto katrai kalendārajai dienai
  • Starpperiods - tas ir paredzēts pārgrāmatojumu veikšanai, kas notiek starp mēnešiem (vienam beidzoties, otram sākoties)

GRAMPER1.PNG

 

Grāmatojumu periodu “Datums” ir jāatver katrai kalendārai dienai, kad jāveic darbības Horizon ar dokumentiem.

 

Grāmatojumu periodu “Starpperiods” ir iespējams definēt tikai ar mēneša pēdējo datumu, norādot klāt starpperioda numuru. Numurs veidojas kā BPXX, kur XX ir numurs pēc kārtas.

Pēc nepieciešamības katra mēneša beigās var definēt vairākus starpperiodus, katrā no tiem veicot konkrētus pārgrāmatojumus.

 

Starpperiodā nevar lietot parastos ikdienas dokumentus!

Ir speciāli dokumentu veidi, kurus lieto tikai starpperioda datumos!

 

Nevienā moduļa atskaitē datuma izvēlē nevar norādīt starpperioda datumu. Visu speciālo dokumentu apstrādes rezultāti, ja tie ietekmē moduļa atskaitē attēlojamo informāciju, tiek jau attiecināti uz konkrētā mēneša pēdējo datumu.

 

Starpperioda datumu ir iespējams izmantot visās Virsgrāmatas (Atskaites -> Virsgrāmata) atskaitēs.

 

GRAMPER2.PNG

 

 

Klasisks piemērs starpperiodu pielietošanai ir kontu un/vai dimensiju maiņa.

Ir konti un/vai dimensijas, kas ir spēkā līdz 31.12.xx. Un tiek atvērti jauni konti un/vai dimensijas, kas ir spēkā no 01.01.yy.

Starpperiodi ir vienīgā iespēja pārcelt konta un/vai dimensiju atlikumus un mainīt vērtības pamatdatu uzskaites kartītēs no vecajiem kontiem un/vai dimensijām uz jaunajiem.

 

GRAMPER3.PNG

 

Komentāri
autors Jolanta Vidzemes būvserviss

Labdien

Ja es izgrāmatoju starpperiodā, kā es noslēdzu gadu? Izmangtojot starpperioda BP 01 kodu virsgrāmatā? Jo ja es neuzlieku, tad man neparādās izgrāmatotie atlikumi? 

 

Paldies 

Diāna 11
CHAMPION **
autors Diāna 11

Mēs piemēram lietojam vairākus starpperiodus: BP01-dimensiju, klientu saslēgšana, BP02 - bankas kontu dimensiju saslēgšana, BP03 - GADA slēgums (6+7+8); BP04-starpperiods algām, ja piem. ir parādnieki.

Un tad kādi dati vajadzīgi to periodu ņem.

Veiksmi!

P>S< Sarmītei Spēlmanei ir ļoti saprotošs seminārs par šo, kā arī Aivai Bandarei par atskaitēm.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām