atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

 • 0 Atbildes
 • 0 vērtējumi
 • 526 Skatījumi

Pamatlīdzekļu nolietojuma metodes “Lineārā (no atlikušās vērības)” aprēķina algoritms ir “Atlikusī vērtība/ atlikušais laiks”.

 

Lai tām kartītēm, kas jau ir uzskaitē Horizon, pārietu uz jauno metodi, ir jāveic sagatavošanās darbi.

 

 1. Jāizvēlas datums, ar kuru mainīt kartītēm nolietojuma metodi.
  - Tam ir jābūt datumam, pēc kura vēl nav bijušas nekādas operācijas ar kartīti.
  - Tam ir jābūt datumam, līdz kuram jau ir aprēķināts nolietojums pēc līdzšinējās nolietojuma metodes.
 2. Jānosaka kāds būs lietošanas laiks pēc izvēlētā datuma. Lietošanas laiku jānosaka gados vai mēnešos. Un tam ir jābūt veselam skaitlim, piemēram 42 mēneši nevis 3,5 gadi.

 

Kas jāizdara Horizon?

 

1. Jāpapildina klasifikators “Nolietojuma grupas” (Pamatdati -> Pamatlīdzekļi) ar jaunām grupām. Ieteikums veidot jaunās nolietojuma grupas atbilstoši MK noteikumiem vai jūsu uzņēmumā noteiktajām normām. Un neveidot kartītēm individuāli pēc to atlikušā laika.

 

NOLGRUPA1.PNG

 

2. Jāizveido jauns rekonstrukcijas dokumenta tips (Sistēma -> Uzstādījumi -> Dokumentu tipi -> Rekonstrukcija) “Nolietojuma normas maiņa”.

 

NOLGRUPA2.PNG

 

 3. Jāveido Horizon jaunais rekonstrukcijas dokuments, ar kuru nomainīt kartītēm nolietojuma grupu un piešķirt jaunos kritērijus.


Mainot nolietojuma grupu vai normu, programma to vienmēr veidos ar pazīmi “Jauna”.

Rekonstrukcijas dokumentu var aizpildīt manuāli vai arī pie liela kartīšu apjoma veidot Excel veidni, kurā norāda vajadzīgo informāciju un veic rekonstrukcijas dokumenta aizpildi no Excel faila.

 

Piemērs

 

NOLGRUPA4.PNG

 

 1. Lēmums ir nolietojuma metodi mainīt ar 01.06.2019. Horizon rekonstrukcijas dokuments jāveido vēlākais ar 31.05.2019. Nolietojums pēc izmainītās metodes tiks rēķināts no nākamā mēneša.
 2. Pēdējais nolietojums kartītēm tiek aprēķināts par maiju.
 3. Lietošanas laiks netiks mainīts. Lai aprēķinātu atlikušo laiku var izmantot lauku “Aprēķinātie mēneši” (to var izmantot tikai tām kartītēm, kas ir Horizon fiksētas ar Iegādes dokumentu un iegādes brīdī nav bijis uzkrātais nolietojums). Ja kartītēm jau bijis rēķināts nolietojums arī pirms uzskaites Horizon, tad atlikušo laiku aprēķina matemātiski “Atlikusī vērtība/nolietojuma summa mēnesī”.
 4. Rekonstrukcijas dokumenta ievadloga apakšējā daļā norāda jaunās nolietojuma vērtības:
  1. Jauno nolietojuma grupu
  2. Jauno nolietojuma normu (atlikušo lietošanas laiku)
  3. Rekonstrukcijas dokumenta mēneša ietvaros var mainīt “Norma spēkā no datumu”, lai “Ekspluatācijā līdz” datums būtu tieši tāds kā pirms metodes maiņas.

Izmaiņas redzamas kartītes operāciju arhīvā.

 

NOLGRUPA5.PNG

Dalībnieki