atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in Jums nav iestatītas interesējošās jomas.
Ģirts Juraševskis
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 302 Skatījumi

Strādājot ar Horizon, pakalpojuma kartītē noteikti esi pamanījis ķeksīti “Sadalāmās izmaksas”, bet vai zini kādas iespējas tas piedāvā? Ja nezini, tad atbildi atradīsi šajā rakstā.

 

 

1.jpg

 

Šī pazīme sniedz iespēju attiecināt noteiktu pakalpojumu izmaksas uz iepriekš realizēto produkciju, kas ļauj iegūt vairāk datus par produkcijas pašizmaksu. Kā piemēru varu minēt izmaksas par transporta pakalpojumiem vai apdrošināšanu, kuras radušās piegādājot preces klientiem. Iedarbināt šo mehānismu ir pavisam vienkārši, proti, ir jāaktivizē pazīme vajadzīgajiem pakalpojumiem un no jauna jāpieslēdzas sistēmai, lai uzstādījumi stātos spēkā.

Turpmāk ievadot saņemto rēķinu par attiecīgajiem pakalpojumiem, to summas būs iespējams piesaistīt noteiktām pārdošanas pavadzīmēm. To dara turpat saņemtā rēķina ievadformā labajā pusē izsaucot darbību “Izmaksas sadalījums”, kas paslēpies zem šīs ikonas 2.jpg.

 

3.jpg

 

Izvēloties darbību “Piesaistīt izmaksas”, sistēma atver pārdošanas pavadzīmju sarakstu, kurā jāizvēlas vajadzīgā pavadzīme, var izvēlēties arī vairākas tās iezīmējot. Tad veicam piesaisti spiežot pogu “Izvēlēties”. Izmaksas tiek sadalītas proporcionāli preču summām pavadzīmes rindās.

 

4.jpg

 

Kur pēc tam varam redzēt rezultātu?

Pirmkārt, saņemtajā rēķinā var izsaukt “Piesaistes logu”, tas slēpjas zem tās pašas ikonas 2.jpg un parādīs informāciju, kā izmaksas ir sadalītas pa realizētajām precēm.

 

5.jpg

 

Otrkārt, pārdošanas pavadzīmē var izsaukt konkrētai rindai piesaistītās izmaksas. Lai to izdarītu, iezīmējam rindu un ar peles labo pogu izsaucam darbību “Izmaksu piesaistes”.

 

6.jpg

 

Treškārt, kopējo ainu par visu realizāciju var iegūt šādās atskaitēs: Realizācijas atskaite, Peļņas atskaite un Realizācijas faktiskā pašizmaksa.

Šajās atskaitēs izskatā jāpievieno kolonna, kas attēlo sadalāmo izmaksu pakalpojumu un attiecīgo summu. Lauks ir atrodams sadaļā IZMAKSU PIESAISTES, tam tiek attēlots pakalpojuma kartītes kods. Vēl svarīgi atcerēties, ka šīs izmaksas neietekmē pārējo atskaites kolonnu aprēķinus!

 

7.jpg