atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Kā pievienot un pielāgot anketas jautājumus?

22-01-2018 10:20 (Atjaunots 22-01-2018)
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 355 Skatījumi

Jūsu Visma EasyCruit vidē tiek automātiski nodrošināta kandidāta anketēšanas jautājumu standarta konfigurācija. Izmantojot piedāvātos standarta jautājumus, Jūs varat izveidot vajadzībām atbilstošu kandidāta pieteikuma anketu. Anketā var iekļaut tādus standarta jautājumus kā kandidāta vārds, uzvārds, epasta adrese, iespēju pievienot CV, norādīt izglītību un citu informāciju.

 

Jūs varat izveidot tieši Jūsu vajadzībām atbilstošus jautājumus, kas palīdzēs ātrāk atlasīt īstos kandidātus. Piemēram, Jūs varat izveidot jautājumu, kurā kandidātam nepieciešams pievienot papildus dokumentu ar informāciju, pievienot lauku, kurā nepieciešams aprakstīt savu atbildi vai izveidot jautājumu, kurā kandidāts atzīmē vienu no vairākiem atbilžu variantiem, kas vislabāk raksturo viņa viedokli.

 

Visma EasyCruit iespējams izveidot arī tādus jautājumus, kuriem iespējams norādīt pareizās atbildes. Ja kandidāts izvēlas atbildi, kura ir norādīta kā nepareiza, tas tiks izmantots nederīgo kandidātu atsijāšanai. Tādejādi varēstiet koncentrēties tikai uz piemērotākajiem kandidātiem. Ja vēlaties, ir iespējams sasaistīt atsijātos kandidātus ar automātisko noraidījuma epastu nosūtīšanu. Automātisko noraidījumu iespējams nosūtīt arī ar novēlošanos.

Lai mainītu Visma EasyCruit pieejamos papildus jautājumus, dodieties uz sadaļu “Iestatījumi” un izvēlieties ikonu “Papildus jautājumi”. Lai pievienotu jaunu jautājumu, izvēlieties pogu “Pievienot jautājumu”.

 

Nonākot lapā “Papildus jautājumi”, Jums būtu nepieciešams pievērst uzmanību divām sadaļām - “Pašklasifikācija - pretendenta pieteikums” un “Pašklasifikācija - pretendenta profils”. Zemāk ir parādīta atšķirība starp šīm divām sadaļām.

 

Piemērs 1

 

Sadaļā “Pašklasifikācija - pretendenta pieteikums” pieejami jautājumi, kurus Jūs varat iekļaut noteiktas vakances pieteikumu anketā.

 

jaut-1.png

 

Piemērs 2

 

Sadaļa “Pašklasifikācija - pretendenta profils” Jums ļauj izveidot savus papildus jautājumus Jūsu karjeras centram. Visma EasyCruit karjeras centrs ir kandidātu pašapkalpošanās portāls, kurā kandidāts var pats pievienot savu CV, detalizēti norādīt prasmes, kā arī iestatīt kritērijus viņam interesējošo vakanču saņemšanai e-pastā.

 

Jautājumi, kuri ir pievienoti sadaļā “Pašklasifikāicja - pretendenta profils”, var tikt izmantoti arī vakances pieteikuma formās.

 

jaut-2.png

 

Pievienojot jautājumu sadaļā “Pašklasifikācija - kandidāta profils”, ieteicams jautājumu formulēt tā, lai uz to var atbildēt katrs kandidāts, jo šis jautājums būs pieejams katram kandidātu pašapkalpošanās portāla apmeklētājam. Piemēram: Jūs varat izveidot jautājumu “Kurā reģionā/rajonā Jūs vēlētos strādāt?”, “Kad varat uzsākt darba attiecības?” vai “Kā Jūs atradāt mūsu karjeras lapu?”.

 

Pievienojot jautājumu sadaļā “Pašklasifikācija - pretendenta profils”, lai to izmantotu atsijāšanai, ieteicams ļoti skaidri definēt ne tikai jautājumu, bet arī sniedzamās atbildes. Ņemot vērā, ka Visma EasyCruit atsijāšanu veic automātiski, būtiski, lai kandidāts pilnībā saprastu uzdoto jautājumu un spētu izvēlēties atbilstošu atbildes variantu. Piemēram, nav ieteicams uzdot jautājumu “Vai Jūs esat 18 gadus vecs?” un piedāvāt atbilšu variantus “Jā” un “Nē”. Šāds jautājums var samulsināt kandidātu un likt viņam minēt, vai jautājums ir domāts par pašreizējo brīdi vai laiku pēc mēneša. Savukārt izvēloties atbildes variantu “Nē” kandidāts tiks atsijāts kā nederīgs. 

 

Iepriekš minētā piemēra gadījumā ieteicamā jautājumu forma varētu būt “Vai 01.06.2017 Jums būs vismaz 18 gadi?”

 

Pievienojot papildus jautājumu sadaļā, Jūs tiksiet novirzīti uz sekojošu vietni:

 

4_selfclasification_aplicationquestion.png

 

Lai sistēmu veiksmīgi izmantotu, svarīgi saprast pirmo četru kolonnu nozīmi piedāvātajā logā. Zemāk piedāvajam skaidrojumu:

 

  • Atzīmēt/atķeksēt - tiek izmantota, lai noteiktu, vai jautājums tiek iekļauts anketā pēc noklusējuma;
  • Obligāts lauks - norāda, vai jautājums anketā ir obligāts vai vēlams;
  • Obligāta atbilde - norāda, vai obligāti jāsniedz atbilde uz jautājumu;
  • Meklējams - ļauj izmantot jautājumu meklēšanas nolūkos. Tas nozīmē, ka, Kandidātu meklēšanas lapā izvēloties paplašināto meklēšanu, būs iespējams veikt kandidātu atlasi pēc konkrētā jautājuma.

Pēc datu izmaiņām, būtiski tās apstiprināt ar pogu “Saglabāt".

 

Detalizētāka informācija ir pieejama ŠEIT (angļu valodā).

Dalībnieki