atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Kā strādā PL kartītē norādītais inventarizācijas veids?

13-12-2017 12:56 (Atjaunots 26-06-2018)
 • 0 Atbildes
 • 0 vērtējumi
 • 400 Skatījumi

Ja PL kartītēs uz peles labā pogas nav izvēlēta darbība Saistošā/ Piesaistītā kartīte, nav arī jānorāda inventarizācijas veids.

 

Savukārt, ja ir veikta darbība, PL Piesaistītajā kartītē var izvēlēties vienu no diviem inventarizācijas veidiem: <Patstāvīgs> vai <Nepatstāvīgs>.

 

Horizon ir iespējama divu veidu inventarizācija:

 • manuāla (Dokumenti-> Pamatlīdzekļi-> PL inventarizācijas dokuments) .
 • elektroniska (Dokumenti-> PL inventarizācijas-> Inventarizācijas eksporta dokumenti).

 

Atkarībā no inventarizācijas veida pieejamības PL Piesaistītajā kartītē norāda inventarizācijas veidu:

 

 1. Ja inventarizācijas dokumentus veido manuāli (Pamatlīdzekļi -> Jauns inventarizācijas dokuments) -  tad ielasīšanai dokumentā tiek piedāvātas visas PL kartītes, neatkarīgi no PL kartītē norādītā inventarizācijas veida.

  Taču, ja inventarizācijas dokumentā ielasot Saistošo kartīti vienlaicīgi nav ielasīta Piesaistītā kartīte ar  inventarizācijas veidu <Nepastāvīgs>, sistēma izdod brīdinājumu. Ja Piesaistītajā kartītē inventarizācijas veids ir <Pastāvīgs> brīdinājums nav un Piesaistīto kartīti var likt dažādos inventarizācijas dokumentos.

  Atceramies, ka Saistītās / Piesaistītās kartītēs nav hierarhijas principa - Piesaistīto un Saistīto kartīšu skaits un summas paliek attiecīgās kartītes ietvaros. Kopsummas uz Saistošajām kartītēm var redzēt Pamatdati-> Pamatlīdzekļi-> Summēts saraksts, kā arī dažādās izdrukās, veicot attiecīgu konfigurāciju.

  Manuālās inventarizācijas izdrukās ir iespējams drukāt Summētās un Nesummētās izdrukas. Summētajās izdrukās ir mēģināts uzzīmēt izdruku, kurā summē kopā summu, bet skaitu gan nē.

 2. Ja veic elektronisko inventarizāciju (PL inventarizācijas -> Inventarizācijas eksporta dokumenti) – tad ielasīšanai dokumentā tiek piedāvātas Saistošās PL kartītes un Piesaistītās kartītes, kurām  inventarizācijas veids ir <Patstāvīgs>. Tādas kartītes uz elektronisko inventarizāciju sūta un inventarizē kā atsevišķu vienību.

  Ja PL kartītes tips ir Piesaistītā kartiņa un inventarizācijas veids ir <Nepatstāvīgs>, tad tādas kartītes uz elektronisko inventarizāciju nesūta.

  Atkarībā no biznesa, PL Saistošajās / Piesaistītajās kartītēs izvēlas norādīt skaitu 1 vai 0. Tomēr, labā prakse ir - PL kartītēs uzrādot summu uzrādīt arī skaitu 1. 

Piemēri:

Ja vienai vienībai dēļ atšķirīga finansējuma ir izveidotas un savstarpēji sasaistītas vairākas kartītes, to  parasti inventarizēs, kā vienu vienību un Piesaistītajām kartītēm inventarizācijas veids būs <Nepatstāvīgs>.

 

Ja vēlas sasaistīt patstāvīgas vienības, kuras savstarpēji papildina viena otru, un ir vajadzīga sasaiste starp šīm PL vienībām izsekojamības dēļ, PL kartītēs inventarizācijas veids būs <Patstāvīgs>, jo katru vienību.

Dalībnieki
Izceltā tēma